Říjen 2009


Zajímavosti

31. října 2009 v 22:39 Naruto
Příjmení "Uzumaki" (渦巻) je slovní hříčka. Znamená to trojrozměrná spirála.

Naruto přidává k mnoha větám slovo "-ttebayo" (ってばよ). Často je slyšet "Dattebayo" (だってばよ). Tato věta nemá žádný význam, ale patří k němu a je to jeho "značka". V anglické verzi anime říká "věřte tomu!" (Believe it!).

Hodně se spekuluje, zda Naruto patří více k Sakuře nebo k Hinatě. Fanoušci se přou o to jaký pár by byl lepší.
Itachi svůj Uciha klan vyvraždil s toho důvodu, že mu to přikázal 3. Hokage Sandaime, který se obával, že Uchiha klan chce ovládnout celou Konohu pro sebe. Itachi nechal žít jen dva lidi z jeho klanu. Jedním je jeho bratr Saske, který za nic s toho nemohl a druhým je Uchiha Madara, který je mnohem silnější než itachi.
Naruto je synem 4. Hokage s čehož vyplívá že se oficielně může stát hokage.
4. Hokage se jmenoval Minato Namikaze a jeho přítelkyně Kushina Uzumaki
A Uzumaki Klan jako takový pochází ze Země vodních vírů
Tobi, který se stal po Sasorim členem Akatsuki je Uciha Madara poslední se Sasukem a Itachim z klanu Uciha. Uciha Madara je jedním z nejsilnějších shinobi na světě. Je tak silný že i Kyubi považoval jeho chakru za prokletou. Když získal nejsilnější mangekyou ze všech i Senju se začal obávat jeho moci.


Zpráva č. 5 - Příští shippuuden 134

30. října 2009 v 8:51 Informace
Měl by tu být 6. 11. 2009 =)

Zpráva č. 4 Nový shippuuden 133

30. října 2009 v 8:07 Informace
Takže je to tu! Přidala jsem new shippuuden s názvem Příběh galantního Jiraiyi =) Určitě zkoukněte!

Prokletá pečeť

29. října 2009 v 20:07 Naruto
Orochimaru obvykle používá prokleté pečetě na své nejmocnější stoupence. Aby mohl Orochimaru aplikovat prokletou pečeť, musí toho, kterému ji hodlá dát, kousnout. Protože má Orochimaru ostré tesáky a natahovací krk, tak je to pro něj relativně jednoduchý úkol. Pečeť se pak objeví někde na těle nositele a ten po té ztratí vědomí. Pokud nositel toto bezvědomí přežije, tak se po té probudí s aktivovanou pečetí do první úrovně a jedná poněkud vztekle. Pečeť funguje tak, že pokud je aktivovaná, násilně čerpá chakru z nositelova těla, tím zvyšuje jeho chakrovou kapacitu vysoce nad úroveň původní hladiny, a tím i zvyšuje jeho fyzickou sílu.
Pečeť má dvě různé úrovně, které se odlišují změnou vzhledu nositele. Když je pečeť nečinná, tak vypadá jako malé černé tetování. Orochimaru má docela velkou zásobu prokletých pečetí, proto je většina jeho oblíbenců nemá stejné (kromě Zvučné čtyřky). Každá pečeť má vždy tři identické značky uspořádané v kruhovém obrazci. Pokud je aktivovaný první stupeň, tak značky začnou žhnout a začnou se opakovaně vytvářet po celém těle nositele. Jak moc se tyto značky rozšíří zavisí na uživateli, účinek pečetě závisí na stupni rozšíření těchto značek po těle. Druhá, finální, úroveň pečetě způsobí, že se černé značky spojí a úplně obalí tělo nositele pečetě. Po té se jeho tělo nepřirozeně změní, u každého jinak s jediným společným rysem - všichni mají žluté oči s černým bělmem (vyjímkou je jen Sasukeho sharingan). V této úrovni užírá pečeť uživatelovu osobnost, pokud je někdo v druhé úrovni příliš dlouho, tak zešílí. A nejen to, tyto mutace si vybírají daň i na lidském těle. Zkušení uživatelé prokleté pečetě mohou přeměňovat do druhé úrovně podle potřeby jen některé části těla.
Protože pečetě násilně čerpají chakru z uživatele, často se stává, že ho to při prvním použití pečetě zabije. Jak Orochimaru řekl, tak jen průměrně 10% lidí přežije aplikaci prokleté pečetě. A dokonce i když uživatel přežije, tak pro něj není moc snadné ovládat sílu pečetě. Proto Orochimaru vyvinul Seishingan drogu. Tato droga pomáha tělu si zvyknout na nepřirozené zvýšení síly, ale také zabije toho, kdo ji použije. Aby se tomu tak nestalo, musí se použít Shikokumujin (四黒霧陣 - technika Pečetě čtvrté formace černé mlhy), která zabrání smrti a jen udržuje člověka ve stavu podobnému smrti.
Orochimaru vyvinul prokleté pečetě během pokusů, které prováděl na vězni jménem Jugo, jehož tělo přirozeně produkovalo enzym, který spouští stav, na kterém jsou prokleté pečetě založené. Rozdíl mezi Orochimarovými pečetěmi a čistým enzymem jsou účinky, které mají: zatímco prokletá pečeť se dá ovládat, čistý enzym v člověku vyvolává nekontrolovatelný vztek. Ani Jugo nebyl schopen tyto účinky ovládat.
Jinchuuriki

29. října 2009 v 18:16 Naruto
Ichibi no Schukaku
(Písečná)


Gaara vedl osamělý život, protože se ho lidé báli. Gaara je syn 4. Kazekageho a zároveň je 5. Kazekage, ale zpět k moci kterou mu dává to, že je Jinchuriki. Gaara má moc nad pískem, může z něj udělat cokoli, od klonu až po obří zeď, ale kolikrát to není Gaara, kdo písek ovládá. Písek ho ochraňuje i sám od sebe. Gaara se moc nevyspí, když pořádně usne tak jeho tělo ovládá moc zlého démona Shukaku.


Nibi no Nekomata
(Oblačná)


Nii Yugito byla stejně jako Gaara velkou částí vesnice, ale byla zabita Hidanem a Kakuzem. Mohla vyvolat obří chakra [čakra] stín, který zničil co mu stálo v cestě kromě Níiních přátel. O této postavě se moc neví.


Sanbi no Isonade
(Mlžná - za něj ještě Krvavá mlžná)
Yagura byl Mizukage ve skryté mlžné vesnici, ale zabily ho Akatsuki. Moc se o něm neví.
Potom co Yagura zemřel a Sanbi utekl, se objevil chlapec Yuukimaru, který ho mohl ovládat. Měl hrozně moc rád Guren která chtěla být Orochimarovou další schránkou dokud nepřišel Sasuke. Sanbiho nakonec získali Akatsuki


Yonbi no Sokou
(Kamenná)

Roushi cestoval po světě a vytvořil element lávy, který roztavil cokoli, ale byl zabit Kisamem Hoshikagim.


Gobi no Houkou
(Kamenná)

Han byl další z Kamenné. Nic moc se o něm neví. Byl hrozně moc silný ale přesto byl zabit Akatsuki.


Rokubi no Raijuu
Utakata je z Mlžné. Nic moc se o něm neví. Byl zabit Akatsuki.


Shichibi no Kaku
(Vodopádová)

Fuu byla kunoichi z Vodopádové, moc se o ní neví. Byla zabita Akatsuki, zřejmě Kisamem.


Yamata no Orochi
(Oblačná)
Kiraa Bee někdy také Killer Bee. Má hnědou pleť a sluneční brýle, na obličeji má vytetované býčí rohy a na rameni znak železa. Mluví jako raper.


Kyuubi no Youkou
(Listová)

Naruta určitě všichni znáte. Stejně jako Gaara měl tvrdé dětství, jeho rodiče mu zabil démon, kterého má v sobě. Naruto se může změnit do Kyuubiho formy. Při objevení čtvrtého ocasu se Naruto přestane ovládat a je schopen zabít i své přátele.Byakugan

29. října 2009 v 8:32 Naruto
Byakugan
(白眼 doslova znamená "Bílé oko", neboli "Uhrančivý pohled") je speciální dovednost (瞳術 Doujutsu - "Technika očí"), kterou přirozeně ovládají členové klanu Hyuuga. Uživatelé Byakuganu se vyznačují levandulovýma očima bez zornic. Když je Byakugan aktivovaný, má jeho uživatel kolem očí vystouplé žíly.
Uživatel Byakuganu má téměř 360 stupňové zorné pole s výjimkou malého slepého místa za prvním hrudním obratlem, který je jeho jediná známá slabina. Uživatelé Byakuganu vidí cokoli v rozsahu 50 metrů kolem nich, což z nich dělá bojové experty na blízko. Byakugan také dává uživateli schopnost vidět skrz nějakou věc na extrémně dlouhé vzdálenosti. Což se zdá být kombinací rentgenu a termografu, protože jak Hinata uvedla v příběhu s Bikouchu, objekty, které mají stejnou teplotu jako okolí, jsou špatně vidět. Byakugan může být zablokovaný, jedině v případě jako bylo Ranmarovo kekkei genkai, jinak ne. Ne jako Sharingan, který může být zablokovaný každou dostatečně neprůhlednou substancí. Je tu ještě možnost blokování pomocí jistých silných pečetí. Byakugan je užitečný pro hledání, sledování a poznávání cíle. Jeho účinnost závisí na schopnostech uživatele.
Jeden z nejmocnějších aspektů Byakuganu je schopnost vidět vnitřní chakrový systém, což je klíčový aspekt použití Juukenu (Vznešená pěst), který právě útočí na tento systém. Pokud je Byakugan dostatečně vyvinutý, může uživatel vidět jednotlivé chakra body, které umožňují zastavit úplně protivníkův tok chakry tak, že oponent nemůže vykonávat techniky, které vyžadují použití chakry. Mistři Byakuganu mohou dokonce zabit jediným úderem.
Ochrana schopnosti Byakugan je velmi důležitá pro Hyuuga klan a vedla k vývoji propracované rodinné hierarchie. Hyuuga klan je rozdělený na dvě části: hlavní rodinu (宗家 sou-ke) a vedlejší rodinu (分家 bun-ke). Hlavním účelem vedlejší rodiny je chránit hlavní rodinu a tajemství Byakuganu. Schopnosti členů vedlejší rodiny a jejich svoboda jsou omezeny pomocí prokleté pečetě, která je umístěná na čele každého člena vedlejší rodiny. Pomocí speciální techniky, kterou znají jen členové hlavní rodiny, může být tato pečeť aktivována, po aktivování ničí mozkové buňky osoby s pečetí. Pokud člen vedlejší rodiny zemře, prokletá pečeť zapečetí schopnost Byakugan tak, že nepřátelé nebudou schopni objevit tajemství této dědičné vlastnosti.
Existuje několik technik vyvinutých pro uživatele Byakuganu jako doplněk jejich schopností, mezi nejpozoruhodnější patří obranné technicky - Hakkeshou Kaiten (八卦掌回天, Vír proroctví) a Hakke Rokujuuyon Shou (八卦六十四掌, 64 úderů). Hinata i Neji vyvinuli silnější varianty těchto technik.


Sharingan

28. října 2009 v 18:52 Naruto

Sharingan


Preklad: Neni, pouze alternativni nazev- "Oko kopirujiciho kruhu" (Copying Wheel Eye)
Pouziva: Uchiha Obito, Uchiha Itachi, Uchiha Sasuke, Hatake Kakashi, ...
Uroven: N/A
Dosah: N/A
Typ: Podpurna
.::. .::. .::.Sharingan je geneticka schopnost klanu Uchiha. Uchihove jsou pry potomky klanu Hyuuga, u kterych se kdysi davno zmenil Byakugan na Sharingan. Tato ocni technika (Doujutsu) dava svemu uzivateli schopnost precist genjutsu, taijutsu a ninjutsu a diky tomu se mu vyhnout. Clenove klanu si take mohou skoro okamzite zapamatovat techniku pote, co byla provedena, vcetne retezce rucnich peceti a spravneho uziti chakry. Nicmene clenove klanu nemohou zkopirovat techniky, ktere jsou unikatni pro jine klany a k jejich provedeni je nutne mit nalezity geneticky predpoklad. Diky tomuto clenove klanu jsou stezi porazitelni a tezke situace casto zvysuji jejich schopnosti a umozni jim dosahnout jejich plneho potencionalu.
Clenove klanu Uchiha nejsou touto schopnosti obdareni od narozeni; je aktivovana behem zivota, vetsinou behem emocionalne vypjateho tezkeho souboje. Sharingan muze byt premisten do jineho ne-Uchihy ninjou-doktorem, coz se stalo u Uchihy Obita a Hatake Kakashiho. Jelikoz jeho telo (Kakashi) nebylo utvoreno k tomu, aby ovladalo Sharingan, je toto oko porad aktivovano a konzumuje Kakashiho chakru, kdyz je pouzivano. Aby snizil dopad Sharinganu na sve telo, oko se Sharinganem si zakryva a vetsinou ho nepouziva. Take stoji za zminku, ze Kakashi, jez neni clenem Uchiha klanu, byl schopen vylepsit Sharingan ze dvou "carek" (tomoe) na tri pote, co ziskal toto oko.
Sharingan se sklada ze tri "carek". Uroven ovladani Sharinganu se da poznat podle poctu tecek, kdy se pri postupu na dalsi uroven vytvori nova. Tri tecky jsou vetsinou nejvyssi urovni. Vzacny Mangekyou (kaleidoskop) Sharingan je unikatni urovni Sharinganu, mimo definice standartniho "teckoveho" Sharinganu (preklad bude dodan pozdeji). Oko se dvema teckama je schopno zachytit a vysledovat pohyb nepritele a provadet kopirovani nekterych nepritelovych technik. Pro vyhnuti se utoku je instinktivne pouzivana pro Uchihy vrozena rychlost a obratnost a schopnosti Sharinganu. Tri teckovy Sharingan vsak pomaha svemu uzivateli velice i na tomto poli.
Dve tecky tak dovoluji ninjovi prokouknout genjutsu a videt okolni realitu tak, jak opravdu je. Umoznuje take prokouknout nepritelovo telo a spatrit jejich chakru. Ackoliv toto oko neni schopne spatrit tenkutsu (body na tele, ve kterych se shromazduje chakra a ze kterych je nasledne uvolnovana) a cirkulacni system chakry, dokaze videt pohyb a tok chakry. Toto muze pomoci pri zjistovani, zda je osoba pod vlivem genjutsu nebo jestli je utocnik pravy nebo jenom klon.
Oko se trema teckama dovoluje uzivateli spatrit naznak nepritelova pristiho pohyba na zakladu stahovani svalu v jeho tele. Toto zabranuje zbytecnym pohybum a umoznuje clenovy klanu nashromazdeni chakry, tolik potrebne k boji. Dovoluje jim to take zesynchronizovat svoje pohyby k utoku do dane oblasti chvili predtim, nez se tam protivnik vubec objevi a diky tomu ho zasahnout nepripraveneho.
Tri tecky take dovoluji Uchihovy schopnost sesilat genjutsu a hypnotizovat pote, co si pohlednou s protivnikem z oci do oci. Toto muze byt pouzito k donuceni protivnika k pouziti utoku ci pohybu na zaklade prani Uchihy. Hypnoza take muze slouzit jako genjutsu protiutok, ktery je schopnosti obratit genjutsu zpet na sesilatele bez nutnosti vytvaret retezec peceti.


Akatsuki

28. října 2009 v 9:24 Naruto
Akatsuki, znamená doslova Rozbřesk, je zločinecká organizace třídy S. Jejich hlavním cílem je shromáždit všechny ocasaté démony pro jejich plán na ovládnutí světa. Akatsuki hrají zpočátku vedlejší roli, ale později se stanou hlavními nepřáteli našich hrdinů
Před realizací svých plánů bylo členů Akatsuki deset a každý byl zločinec třídy S a pocházeli každý z různých vesnic. Členové byli vždy rozděleni do týmu po dvou kromě Zetsu, který působí v organizaci jako špión a využívá svoje jedinečné schopnosti k prospěchu organizace. Každý člen Akatsuki musí mít dobrou týmovou spolupráci se svým partnerem a to i přesto, že je každý jiný. Navzdory tomu má sotva kdy organizace setkání všech členů, což je vidět na konci první části kdy jeden z nich řekne: "Naposledy jsme se takto sešli před sedmi lety, když Orochimaru opustil naši organizaci".
Akatsuki jsou velmi rozšíření, zahrnují několik zemí a skoro v každé mají špeha. Každý tým má za úkol najít ocasatého démona a pak zahájit přípravy na jeho zapečetování. Mají různé skrýše s mnoha pastmi, které zajisťují aby je nikdo nerušil, když provádějí tři dny trvající rituál přes astrální projekci.
Členové nosí dlouhé tmavé pláště s červenými mraky a dlouhým límcem. Všichni členové mají nalakované nehty s různými barvami a mohou mít slaměné klobouky s malou rolničkou. Klobouky nosí spíše více dole aby procházeli mezi lidmi bez povšimnutí. Někteří členové mají na své čelence přeškrtnutý znak svojí vesnice na důkaz toho, že už do své vesnice nepatří.

ÁÁÁ I love Gaara <3

27. října 2009 v 18:20 Obrázky
Tak na tomhle obrázku je podle mě naprosto boží ♥ Normálně dávám obrázků víc a krotím se ve psaní takovýchle komentů, ale tady je prostě úžasný =D


Plán Konohy

27. října 2009 v 17:49 Obrázky

Hinata Hyuuga

27. října 2009 v 15:18 Obrázky
Obrázek “http://i161.photobucket.com/albums/t215/darthmariano/hinata-hyuuga.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.
" alt="Hyuuga_Hinata-RazorIce_[Naruto-fan_net]" class="center"]
Obrázek “http://i197.photobucket.com/albums/aa163/Tomoyo_Elric/Naruto/Shippuuden/Hinata1.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.
Obrázek “http://i183.photobucket.com/albums/x1/artgeek707/Kunoichi/Hinata/HINATA93.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.
Obrázek “http://i164.photobucket.com/albums/u6/animanga321/Hinata.png” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.
Obrázek “http://i114.photobucket.com/albums/n243/XHikaruXKaoruX/Temtasion.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.
Obrázek “http://i66.photobucket.com/albums/h255/TambalaiAri/Anime/95c5e40d.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.
Obrázek “http://i33.photobucket.com/albums/d74/OnigiriY3K/Cute-Female/1190322623697.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.
Obrázek “http://i10.photobucket.com/albums/a144/Bluedragon__0/Hinata_Black_Outfit.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.
hinata-4-1.png kikyo image by sasukexkagome
Obrázek “http://i270.photobucket.com/albums/jj107/sasukexkagome/Hinata_Pose_by_duhnel.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.
hinata-8.jpg Sairi_Namiashi image by Sairi_Namiashi
2e6d4sz.jpg Sexy Hinata image by sky_girl_krasaviza
Neko Hinata
95679679.jpg Anbu Hinata image by Panda_Hinata455
Hodnosti

26. října 2009 v 16:04 Naruto
V manze a anime Naruto se hodnosti ninjů ze Skrytých vesnic dělí na několik skupin. Ne všichni ninjové jsou stejně dobří, jejich hodnost odpovídá tedy jejich zkušenostem, vlastnostem, počtu zvládnutých technik a podobně. Slovo ninja ve starém Japonsku nejprve označovalo špeha. Později se takto ale začali označovat členové speciálních jednotek, které měly za úkol získávat informace, provádět vraždy a špehovat. Ninjové vždy ovládali různá bojová umění.

Učeň

Toto není podstatě hodnost, takto se nazývají libovolné osoby, které vede zkušenější ninja. To může zahrnovat i ty, kteří nejsou v ninja akademii a přesto je někdo trénuje. Jedná se například o trénink, kdy Genin (viz níže) Uzumaki Naruto vedl neformální trénink Konohamaru, Udona, a Moegi. Spadá sem i Ebisův trénink Konohamaru v počátečních epizodách, ačkoli jeho trénink je výrazně specializovanější.
Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběh!
Jinak ale i Jounin (viz níže) nebo ninja ještě vyšší pozice může také vzít učně do výuky hodně pokročilejších ninja technik. Jedná se například o trénink, kdy každý z legendárních Sanninů vede jednoho člena týmu 7. Jiraiya vede Naruta, Tsunade vede Sakuru a Orochimaru vede Sasukeho.

Student akademie

Akademie je místem, kde adepti na ninji začínají svůj trénink. Dokud nesloží závěrečnou zkoušku na akademii, tak nejsou považováni za ninji. Studenti akademie podstupují různé praktické zkoušky všech druhů a jsou jim do hlavy vtloukány základy bytí ninjou. Sem patří hlavně použití zbraní (jako jsou kunai a shuriken), zvládání základních ninja technik (např. Henge no Jutsu - technika přeměny, Nawanuke no Jutsu - technika rozvázání lana, Kawarimi no Jutsu - technika přemístění a Bunshin no Jutsu - technika klonování) a dokonce i příprava na ovládání Chakry (energie pro provádění ninja technik).
Při úspěšném ukončení studia na akademii studenti dostanou speciální čelenku se znakem své vesnice. I když se to nazývá čelenka, tak to mnoho postav nosí různě. Přesně se to jmenuje Hitai Ate - ochranná čelenka.
Požadavky pro úspěšné ukončení studia na akademii se liší od vesnice k vesnici. Ve Skryté Listové je třeba složit konečný test a ovládat základní techniky. Ve Skryté Mlžné vesnici jednou měli jako zkoušku boj na život a na smrt, ale díky nešťastné události, kdy Momochi Zabuza povraždil všechny žáky, kteří měli skládat zkoušku, byl tento způsob zkoušky zrušen.

Genin

Genin (doslovně přeloženo "nižší ninja") je nejnižší úroveň ninji. Mezi Geniny jsou nejvíce vidět rozdíly v dovednostech. Ten, kdo se stane Geninem, začne pracovat pro svou vesnici. Plní různé mise a tím své vesnici (ale i sobě) vydělává peníze. Geninové jsou typicky posíláni na mise typu D, což je hned po E druhá nejnižší. Mise typu D jsou většinou bezpečné mise, skoro vždy to je manuální práce. Velmi zřídka jsou Geninové posláni na C mise, které se už blíží skutečné práci ninji (ale stále jsou téměř bez rizika). Když byl ve Skryté Listové nedostatek ninjů, museli i Geninové plnit mise vyšších úrovní.
Geninové jsou často ve čtyřčlenných skupinkách, tři Geninové a jeden Jounin (jejich mistr). Takto se mají naučit týmovou práci a zvykat si na ninja život. Složení týmů je takové, aby celková síla skupinek byla přibližně stejná. Například Naruto, který prošel s nejhoršími známkami, je v týmu s Sasukem, který měl pro změnu nejlepší známky a se Sakurou, ta měla zase nejlepší písemky. Týmy jsou obvykle tvořeny dvěma kluky a jednou holkou. Týmy se skládají i podle jejich zaměření. Například tým Kurenai (Yuuhi Kurenai, Inuzuka Kiba, Hyuuga Hinata a Aburame Shino) se specializuje na přežití a stopování a tým Gai (Maito Gai, Hyuuga Neji, Rock Lee a Tenten) se specializuje na taijutsu (boj na blízko) a umění se zbraněmi.

Chuunin

Chuunin (doslovně přeloženo "střední ninja", čteme "čůnin") je ninja, který je schopen hlídat a vést jiné ninji. Někteří pracují jako učitelé (třeba jako Umino Iruka) a jiní zase slouží jako vůdcové menších týmů (třeba Nara Shikamaru). Chuuninové jsou typicky posíláni na C nebo B mise.
Aby se Genin stal Chuuninem, tak musí projít přes zkoušku složenou ze tří částí: první část testuje jejich schopnosti shromažďování informací a schopnosti rozhodování (stejně jako jejich celkové pochopení ninja filozofie), druhá část prověří jejich schopnosti při splňování úkolů a schopnost držet směrnic a třetí se skládá z bojů mezi těmi, kteří prošli předchozí dvě části. Třetí část sleduje porota složená z vysoce postavených ninjů, která pak rozhodne o tom, kdo se stane Chuuninem. Nezáleží na tom, kdo vyhraje, ale hodnotí se jejich výkon během bojů. Kdokoliv, kdo se dostane to třetího kola, má možnost stát se Chuuninem.
V minulosti si každá vesnice pořádala svou vlastní Chuuninskou zkoušku. Ale po třetí válce ninjů všechny vesnice souhlasily, že budou pořádat jedny zkoušky vždy ve vesnici, kterou zvolí. To mělo také přispět ke zlepšení vztahů mezi vesnicemi. Chuuninská zkouška se pořádá dvakrát ročně. Po dosažení hodnosti Chuunin může ninja nosit taktickou vestu obsahující svitky, není to ale povinné.

ANBU

(doslovně přeloženo "temná strana", neboli "Černé jednotky") je zkratkou z Ansatsu Senjutsu Tokushu Butai (čteme "Ansacu sendžucu tokušu butai). Volně přeloženo to znamená "Speciální vraždící a taktická skupina". Jméno je slovní hříčka, podobně jako v angličtině jsou zkratková slova S.W.A.T. nebo S.H.I.E.L.D., tak zde dva kanji znaky zkrátily celou skupinu znaků a samy o sobě mají význam jiného slova.
ANBU je skupina extrémně nadaných ninjů, kteří vykonávají atentáty, chrání vesnici před těmi největšími hrozbami, provádějí mise typu S v nepřátelských zemích a podobně. Poznat členy ANBU je jednoduché, nosí zvířecí masky, hlavně kvůli utajení jejich identity. V Narutu téměř všichni ANBU nosí meče. ANBU je organizace, která slouží přímo pro Kage (viz níže). Hatake Kakashi byl dříve také člen ANBU a Uchiha Itachi se stal kapitánem ANBU ve věku 13 let. Morino Ibiki, zkoušející z první části Chuuninské zkoušky, je šéf oddělení pro mučení a výslechy v ANBU v Listové vesnici (Konoha Anbu Goumon/Jinmon Butai).
Jako ostatní ninjové, tak i členové ANBU pracují ve skupinách čtyři. Tři členové ANBU a jeden velitel skupiny. Členové ANBU jsou vybráni z řad Chuuninů a postupně se propracovávají až na kapitána ANBU. Kapitáni jsou obvykle ninjové na úrovni Jounin nebo Tokubetsu Jounin (specializovaní na vraždy).

Jounin

Jounin (doslovně přeloženo "vyšší ninja", čteme "džónin") je obecně velmi zkušený ninja se značnými individuálními dovednostmi. Slouží jako velitelé větších týmů a zastávají vyšší pozice. Často jsou posíláni na mise A a zkušený Jounin může být dokonce i poslán na mise typu S (to jsou naprosto nejtěžší mise). Jak již bylo řečeno, tak často vedou tříčlenné týmy Geninů. Mezi Jouniny se také řadí tak zvaní "Tokubetsu Jounin", což je něco mezi Chuuninem a Jouninem. Tokubetsu Jounin (doslovně přeloženo "specializovaný vyšší ninja", čteme "tokubecu džónin). Tokubetsu Jouninové jsou podřízeni běžným Jouninům a mistrně ovládají jednu činnost. Příklad Tokubetsu Jounina by mohl být Morino Ibiki. Jeho jedinečnou schopností je kompletně porozumět pochodům lidské mysli a je mistrem výslechu (v této oblasti má hodnost ANBU). Dále třeba i Ebisu je Tokubetsu Jounin, ten se specializuje na činnost elitního učitele.

Kage

Ti, kteří dosáhli titulu Kage (doslovně přeloženo "Stín"), jsou vůdcové pěti nejsilnějších Skrytých vesnic. Kage je obvykle nejsilnější ninja z vesnice. Někdy to však neplatí, například stačí, aby byl nejsilnější v době volby nového Kage. Kage může být ve vesnici pouze jeden. Kage se může vzdát vedení a na své místo pustit někoho jiného, avšak titul Kage mu zůstane. Takto dojde k situaci, kdy jsou dva nebo více Kagů, ale pouze jeden je aktivní. Toto je příklad stavu, kdy byl Čtvrtý i Třetí Hokage současně. Vedení měl vždy pouze jeden, po smrti Čtvrtého se vedení vrátilo zase Třetímu. Kage kontrolují své území, dohlížejí na aktivity jejich vesnic a jsou vůdcové ninja společnosti. Také Uzumaki Naruto se chce stát Hokagem.
Dalším Kagem se často stává rodinný příslušník předchozího Kageho nebo někdo, koho předchozí Kage učil. Například Gaara, který se stal po svém otci dalším Kazekagem, Čtvrtý Hokage, kterého učil student Třetího Hokageho Jiraiya nebo Tsunade, vnučka Prvního Hokageho a bývalá studentka Třetího Hokageho.
Pět nejznámějších Kage má své tituly upraveny podle své vesnice. Jsou to:
Hokage (doslovně přeloženo "Ohnivý stín") - Kage ze Skryté Listové.
Kazekage (doslovně přeloženo "Větrný stín") - Kage ze Skryté Písečné.
Mizukage (doslovně přeloženo "Vodní stín") - Kage ze Skryté Mlžné.
Raikage (doslovně přeloženo "Bleskový stín") - Kage ze Skryté Oblačné.
Tsuchikage (doslovně přeloženo "Zemský stín", čteme "cučikage") - Kage ze Skryté Skálové.
V anime se představil ještě jeden Kage - Hoshikage (doslovně přeloženo "Hvězdný stín") - ze Skryté Hvězdné zěmě. Ovšem tento titul není oficiálně uznáván, tento ninja si ho dal sám. Orochimaru, zakladatel a vůdce Skryté Zvučné vesnice, si také říká (nebo je fanoušky označován za) Otokage (doslovně přeloženo "Zvučný Stín"), ale opět to není oficiální titul, protože Skrytá Zvučná vesnice není počítána mezi pět velkých Skrytých vesnic.

Třída "S"

Do této třídy se dostanou ninjové, kteří mnohonásobně překročí průměrného Jounina a získají tak přímo legendární pozici. Tito ninjové se nazývají S-ninjové. Tato třída ovšem není úřední hodnost, podle papírů jsou to stále Jouninové, někdy to může být i nižší nebo nemusejí mít vůbec žádnou hodnost. Tito ninjové spadají pod nějakou vesnici, jsou to například vůdci vznešených klanů nebo poustevničtí ninjové, kteří jsou oddaní jedné vesnici, ale nejsou pod formální kontrolou (např. Jiraiya). Někteří ninjové této úrovně pomalu zapomínají na svou vesnici a jsou za svým vlastním cílem, to jsou pak hledaní ninjové (viz níže). Ninja organizace zvaná Akatsuki je celá složena z hledaných ninjů třídy S.
Ninjové třídy S jsou velmi ctěni, často oslovováni přezdívkami, které jim spojenci nebo nepřátelé dali. Jedna skupina ninjů, která celá získala toto označení je skupina legendárních Sanninů z Listové: Jiraiya (Gama Sennin - žabí poustevník), Orochimaru a Tsunade (Densetsu no Kamo - legendární smolař). Další ninjové třídy S jsou Čtvrtý Hokage známý jako Konoha no Kiiroi Senkou - Žlutý blesk z Listové a otec Kakashiho Hatake Sakumo známý jakp Konoha no Shiroi Kiba- Bílý tesák z Listové.

Vojenská policie v Listové


Vojenská policie v Listové (Konoha Keimu Butai) je speciální organizace v Listové, ostatní vesnice mají pravděpodobně také podobné organizace. Vojenská policie se většinou skládala členů klanu Uchiha (klan Uchiha tuto organizaci založil), nyní ovšem zbyli pouze Sasuke a Itachi, takže do vojenské policie nyní mohou všichni. Vojenská policie hlídá dodržování práva uvnitř vesnice. Jejich pravomoc je prakticky neomezená, jediné, kdy nemohou zasáhnout, jsou věci pod přímým dohledem Hokageho.

Ztracený ninja


Ztracení ninjové ("nukenin", doslovně přeloženo "ztracení ninja") jsou ninjové, kteří opustili svou vesnici a jako takoví mohou mít libovolnou hodnost. Tito ninjové jsou považováni za zrádce a jsou hledáni kvůli tomu, že znají různá tajemství ze svých vesnic. Jiné Skryté vesnice mají často zájem koupit tyto informace, protože se pak mohou hodit v bitvách nebo k poznání nových Jutsu (technik). Mezi ztracené ninji patří Orochimaru, všichni členové Akatsuki a Momochi Zabuza (který už není).
Někteří ztracení ninjové mají škrábanec přes ochrannou čelenku, toto je hlavně charakteristické pro Akatsuki, kteří to udělali pro symbolické účely. Ochranná čelenka Sasukeho má také škrábanec, ale to bylo způsobeno bojem s Narutem.


Naruto výroky,citáty a vtipy

25. října 2009 v 17:24 Naruto
Legrační:
"Naruto, je sice pěkné, že sis tak duchaplně odstranil jed, ale teď zase vykrvácíš když ztratíš ještě víc krve...doopravdy." -Kakashi
"Hezká dívka mě na cestě zastavila, tak jsem tancoval." -Kakashi
"Ahoj studenti, dnes jsem se ztratil na cestě života." -Kakashi
"Hmm, jak to říct...Můj první dojem z vás je...nesnáším vás!" -Kakashi
"Co?! Jaktože nezapůsobila moje svůdnost?!"-Ino
Kankuro: "Jsi zajímavý kluk, líbíš se mi."
Naruto: "Ty nejsi zajímavý, nelíbíš se mi."
Kankuro: *myslí si* "Ten holomek...hodlám ho zabít."
"Drž hubu ty plochá Tsunade!"-Jiraiya
"Mimochodem, jsem kluk." -Haku
"Nechci vám říct, co mám rád a co ne." -Kakashi
"Akamaru teď vypadá chutně." -Chouji
Gai: Jste v jarním čase vašich životů, správně!? Naruto, Sasuke, Sakura: *překvapeni* Zvláštní chlap Sakura: Super unikátní, super chlapecký účes... Naruto: Su-super bujné obočí. To je poprvé co vidím takovou věc...
"Výbuch mládí!" -Gai
"Tak mistr Ebisu je skrytý perverzák?" -Kakashi
"Teď, Lee, 500 koleček kolem pole!" -Gai
"Byli to tvoji žáci, teď to jsou moji vojáci." -Kakashi
"Hej, šéfe, jsi si jistý že Sakura je holka? Podívej se na velikost jejího čela!." -Kakashi
"Nejsem perverzní. Jsem super perverzní." -Jiraiya
"Pod touto maskou je...další maska!" -Kakashi
"Jsi slabý, tak co to máš mezi nohama?"-Sai (k Narutovi)
"No..sice prohrál, ale stejně ho pozvu na jídlo."-Asuma (o Choujim)
"To nemůže být pravda...Žlutý blesk z Konohy? Naše Skrytá kamenná vesnice...nás učila, abychom utekli, jestli uvidíme tohohle člověka"-Ninja z Kamenné vesnice
Inspirující/Zajímavé:
"Jako ninjové musíme jít za ideály listové a chránit je!" -Neji
"Nesmíme nechat komukoliv z vesnice k Orochimaru jít. Nikdy. Naruto, máš lepší oči než já. Sasuke je teď v temnotě." - Neji
"Nemůžeš mě porazit. Věci jsou tak prostě dány." -Neji
"Mám důvod tady neprohrát! Vždycky mi říkali, že jsem génius. Proto nemůžu prohrát. Kvůli všem těm, kteří věří že jsem génius. Říkals, že slabá postava umírá první, viď? Koukni na tuhle situaci. O osudu si lidé prostě nerozhodují." -Neji
"Je tu někdo kdo může Sasukeho v temnotě najít a zachránit ho. Protože ty, Naruto, jsi mě zachránil z temnoty." -Neji
"Hinata-sama, tvé činy jsou prostě naivní. Lidé se nemohou změnit " -Neji
"Tato hra...když jsi se mnou začal bojovat, tak už bylo rozhodnuto." -Neji
"Na rozdíl ode mě, ty nejsi loser." -Naruto
"Věř tomu!" -Naruto
"Už nikdy neuteču! Nevezmu svá slova zpět! To je má cesta ninjy!"-Naruto
"Stát se Hokagem je můj sen!" -Naruto
"Teď to chápu. I kdybych měl ochutnat ďáblovo ovoce, musím získat moc. Jsem mstitel." -Sasuke
"Nestojíš ani za to abych tě zabil. Bláznivý bráško." -Itachi
"Jestli mě chceš zabít, opovrhuj mnou, nenáviď mě a žij si špatně... Uteč a opatruj svůj život. A jednou, až budeš mít stejné oči jako já, přijď za mnou." -Itachi
"Ten den jsi mě naučil, jak je samota bolestivá! Teď to chápu dobře. Mám rodinu, mám přátele, ale když odejdeš...pro mě...to bude stejné jako být sama!" -Sakura
"Vše co jsem dělala bylo, že jsem je zezadu sledovala...teď se oni budou zezadu dívat na mě!" -Sakura
"Smysl života asi není. Pravděpodobně během života najdeš něco zajímavého co můžeš dělat. Jako jsi našel tuhle květinu. Jako jsem já našel tebe." -Orochimaru
"Bojuju jen pro sebe a žiju abych miloval jen sebe." -Gaara
"Duše potřebuje smsl života..a tak jsem se rozhodl, že můj smysl života je zabíjet každého kromě mě. Cítím se živý..."-Gaara
"To co říkám, na konec, jsme každý sám, správně?" -Tenten
"Kytka není na nic jestliže nevykvete." -Ino
"Ninjové, kteří porušují pravidla a předpisy jsou nazýváni špína, ale ti, kteří se nestarají o své společníky jsou mnohem horší než špína."-Uchiha Obito
"Mé jméno je Uzumaki Naruto! Neprohraju ani s jedním z vás!" -Naruto
"Je tu hodně věcí co nemám rád a doopravdy rád nemám nic."-Sasuke
"Když máš někoho koho ochraňuješ, sraneš se doopravdy silným." -Haku
"Jak problémové." -Shikamaru
"Byla jsem schopna se trochu změnit...?" -Hinata
Neji: Proč tolik bojuješ proti svému osudu? Naruto: Protože jsi řekl že jsem loser.
"Nemohla jsem..nemohla jsem zastavit Sasukeho. Já-já si myslím, že jediná člověk co může zastavit Sasukeho jsi ty Naruto, jen ty.." -Sakura
"Teď když to říkáš, ano, mohl bych mé milované pomstít. Ale vidíš, všichni moji milování jsou už mrtví." -Kakashi
"Za odvahou nic není." -Kakashi
"Mé tělo se pohybovalo samo ty pako...nesnášim tě." -Sasuke
"Odpadlík přemůže génia pomocí těžké práce." -Rock Lee
"Opravdu jsem chtěl být jako ty. Byl jsi má...inspirace. To proto...jsem tenkrát byl doopravdy šťastný...když jsi mě konečně přijmul. Bylo to poprvé co jsi mi to řekl."-Naruto
"Od té doby, i když bych si to nikdy nepřiznal...jsme byli přátelé."-Naruto
"Nebylo to bezvýznamné. Pro mě ses...stal mým nejlepším přítelem."-Sasuke
"Je pravda, že nevím nic o rodičích nebo sourozencích, ale když jsem s Irukou-sensei, tak se ptám...jestli je to stejné jako mít otce...a když jsem s tebou...jestli je takovéhle mít bratra."-Naruto
"Tati, konečně mám přátele."-Chouji
"Tam kam odešel ho nemůžu následovat. Ne, je to jiné místo kam každý z nás jde. Nevím o vhodnějším osudu pro zlého ninju. "-Zabuza
"Co se děje? Bojíš se, že jsem silnější než ty, Sasuke-chan?" -Naruto
"Nejdůležitější věc pro ninju je týmová práce!" -Yondaime
"Důležitější než tahle mise je záchrana Rin!!!"-Obito
"Kakashi, myslím, že jsme se konečně stali přáteli...nedokázal jsem se Rin přiznat...chtěl jsem s vámi být déle *zemře*" -Obito
"Rin...Obito tě měl rád...miloval tě...byla jsi pro něho důležitá...kvůli tomu tě budu chránit i za cenu vlastního života." -Kakashi
"Vše co kvete jednoho dne uvadne" -Orochimaru
"Být prvotřídní je něco o čem se musí přemýšlet. Mít sílu znamená izolovat se a stát se arogantním. I když jsi zezačátku chtěl jen naplnit svůj sen." -Itachi
"Co o mě víš, když nemáš rodiče ani sourozence? Co o tom víš, když jsi už od začátku sám? Huh? Trpíme kvůli našim poutům! Chápeš jaké to je každého ztratit?" -Sasuke


Narozeniny

25. října 2009 v 15:19 Naruto
Leden
(January)
01 - Gai
02 - Iwashi
04 - Haku
08 - Hiashi & Hizashi
19 - Gaara
23 - Shino
Únor
(February)
08 - Sarutobi
11 - Sigure
21 - Yoroi
29 - Kabuto
Březen
(March)
08 - Ebisu
09 - Tenten
20 - Ibiki
27 - Hanabi
28 - Sakura
Duben
(April)
02 - Cloud Ninja Leader
03 - Udon
04 - Gatoh & Tonbo
05 - Tazuna
06 - Waraji
Květen
(May)
01 - Chouji
04 - Tsunami
07 - Midare
08 - Homura
15 - Kankurou
26 - Iruka
30 - Baiu
Červen
(June)
06 - Gouzu & Meizu
08 - Moegi
09 - Itachi
11 - Kurenai
12 - Dosu
Červenec
(July)
03 - Neji
04 - Baki
06 - Kin
07 - Akamaru & Kiba
17 - Gemma
21 - Kotetsu
23 - Sasuke
Srpen
(August)
02 - Tsunade
10 - Yamato
15 - Zabuza
21 - Kaiza
23 - Temari
28 - Raidou
Září
(September)
01 - Koharu
03 - Aoba
14 - Zaku
15 - Kakashi
22 - Shikamaru
23 - Ino
Říjen
(October)
10 - Naruto
18 - Asuma
19 - Suzume
21 - Mizuki
24 - Anko
27 - Orochimaru
Listopad
(November)
02 - Hayate
05 - Wind Country Lord
11 - Jiraiya
15 - Mubi
16 - Kagari
25 - Izumo
27 - Rock Lee
30 - Misumi
Prosinec
(December)
01 - Zouri
20 - Oboro
24 - Madam Shizimi
25 - Inari
27 - Hinata
30 - Konohamaru