Listopad 2009

Zpráva č. 11 - Nový shippuuden 137

27. listopadu 2009 v 14:42 Informace
Tak si ho užijte =) Já osobně nemám čas ho zkouknout, tak mi můžete napsat jestli Itachi zemře a nebo to odloží ještě na další díl... (já doufám , že už ne =D v manze to bylo na pár stránek a v anime je z toho...XD i když je fakt, že Sasuke vs Itachi je velká věc =D)

Upozornění

26. listopadu 2009 v 15:09 Informace
Dneska jsem chtěla přidat new shipuuden, ale něco mi tu nefunguje, takže asi až zítra =(

Oděvy

24. listopadu 2009 v 15:22 Naruto
Listová vesnice Každá vesnice má standardní oděvy pro Chuuniny a Jouniny. Chuunini a výšší hodnosti nosí tmavě zelené bundy, která je po pas. Existuje několik výjimek, Yuuhi Kurenai nosí bílé oděvy různých druhů, a ANKO má rybářské tílko a béžový kabátek. Ale pro většinu Chuuninů a Jouninů je tmavě zelená bunda s červeným "vírem" na zádech typická. Červený "vír" na zádech je znakem pro Konohu.
Písečná vesnice Chunnini a Jounini ze skryté Písečné vesnice nemají suchý zip nebo knoflíky aby mohli zapnout své bundy. Bunda vypadá jako typ brnění, které má za úkol chránit hlavu. K bundě patří také ramenní kryty, které slouží jako ochrana před useknutím celé ruky od ramene. Samozřejmě existují výjimky, např. Temari a Kankuro byli povýšeni na Jouniny a nosí stále své oblečení podle kterých je poznáme.
Mlžná vesnice Ninjové se skryté Mlžné vesnice nosí obyčejné vesty, zato však pevné a těžké. K vestě mají vždy vybavení, které jim slouží k odstraňování svých nepřátel. Někteří ninjové z Mlžné s sebou vždy nosí své ultimátní zbraně např. Zabuza, který nosí svou velkou sečnou zbraň.
Mračná vesnice Ninjové z Mračné vesnice mají silnější vesty než mají ninjové z Konohy. Vesty jsou vyrobené pevně s plastovou krytkou. Vesty jsou zevnitř dost husté a to nejspíš kvůli tomu, že je vesnice daleko na sever a tam je zima a chladno. K vestě mají tlusté kalhoty. Zdroj: http://naruto-online.blog.cz/

Zpráva č. 10 - Příští shippuuden 137

23. listopadu 2009 v 15:16 Informace
Najdete ho tu 27. 11. 2009 XD

Elementy

22. listopadu 2009 v 13:12 Naruto
Ninjovo Jutsu se liší druhem, množstvím Chakry a elementem. Všech pět hlavních elementárních stylů jsou také názvy pro pět Velkých Shinobi Zemí: Ohen, Vítr, Blesk, Země a Voda. Každý ninja má potenciál k využití jednoho elementu a případně jich může mít i více. K zjištění elementu se používá speciální papír. Papír pochází ze stromů, které jsou speciálně pěstovány, udržovány a živeny Chakrou. Když ninja nechá projít Chakru tímto papírem, tak zjistí jakou má podstatu elementu. Pokud má ninja bleskovou podstatu, tak se papír zmuchlá, pokud větrnou, tak se papír roztrhne na dva kusy, jestliže ohnivou, tak papír shoří, při vodní zvlhne a při zemní se rozpadne. Například Kakashi je náchylný pro bleskovou, zatímco Sasuke je jak bleskový typ, tak i ohnivý, protože ohnivé techniky jsou specialitou Uchihů.

Těchto pět elementů proti sobě tvoří silný a slabý vtah. Ohen je silnější než vítr, takže když se proti ohni použije vítr, tak se ohnivá technika ještě více zesílí a může se obrátit proti uživateli. Vítr je zase silnější než blesk. Blesk je silnější než země a země je silnější než voda. Voda je zase silnější než ohen.

Pět elementů


  • Katon 火遁
Oheň: Katon neboli Ohňivý element má formu ohně a plamených útoků. Těmito útoky jsou obvykle ohnivé koule nebo plamen, který se postupně rozšiřuje. Oheň se většinou v boji používá jako útočný element.
  • Fuuton 風遁
Vítr: Fuuton neboli Větrný element, probíhá ve formě větrného útoku. Často se využívá k velkým poryvům větru nebo velkých bouří. Vítr je většinou útočný element a je dobrý pro boj zblízka nebo na střední vzdálenost.
  • Raiton 雷遁
Blesk: Raiton neboli Bleskový element, probíhá ve formě elektřiny a bleskových útoků. Když se použije ve spojení s kovovými zbraněmi, tak se jeho síla ještě více zesiluje. Blesk je dobrý pro boj na střední a dalekou vzdálenost.
  • Doton 土遁
Země: Doton neboli Zemní element na sebe bere podobu zemních a bahnivých útoků. Tyto útoky mohou být vyrobeny z bláta nebo se ninja díky tomuto elementu může zamaskovat pod zemí, aby porazil svého soupeře, který stojí na povrchu. Země také může měnit tvrdost předmětů, takže se pomocí tohoto elementu dá ze země vyrobit něco tvrdého jako ocel nebo něco měkkého jako hlína a jíl.
  • Suiton 水遁
Voda: Suiton neboli Vodní element má formu útoků založenou na vodě. Voda se dá k obraně využít jako vodní stěna a k útoku se dá ztvarovat do velkých pohyblvých proudů. Voda je také velmi rozmanitá, pokud jde o tvar, který chce uživatel vytvořit.

Další elementy

  • Mokuton 木遁
Dřevo: Mokuton neboli Dřevní element, probíhá ve formě dřevních útoků a obrany ze dřeva. Tento element je skrytá technika, která je jedinečná, protože ji využíval První Hokage a také ti, kteří mají jeho geny. Mokuton se vytváří prostřednictvím souběžného používání Vodního elementu a Zemního elementu.
Hyouton 氷遁
Led: Hyouton neboli Ledový element, probíhá ve formě ledových útoků a obrany z ledu. Tento elementární styl používal Haku a ninjové ze Skryté Sněžné, nicméně v manze bylo uvedeno, že tato schopnost byla jedinečná a mohl ji používat pouze Hakův rodokmen. Hyouton je tvořen využíváním Vodního elementu a Větrného elementu.
  • Youton 溶遁
Láva: Youton neboli Lávový element, probíhá ve formě lávových útoků a obrany z lávy. Tento jedinečný styl byl používan Jinchuurikim, který měl v sobě Čtyřocasého démona a tento Jichuuriki vytvořil tento element sám. Youton je tvořen používáním Zemního elementu a Ohnivého elementu. Bohužel tento element nebyl v manze a anime ukázán, takže se o něm neví příliš informací. O tomto elementu se zmiňuje Kisame, který se s Jinchuurikim utkal.


Mno...něco mezi Sakurou a Sasukem XD

21. listopadu 2009 v 15:02 Obrázky
Je to můj malý šílený výtvor, ale myslím, že neni tak špatný =)

Souma no Kou

21. listopadu 2009 v 10:30 Naruto
Sakon a Ukon ze Zvučné Čtyřky měli schopnost sjednotit části svého těla nebo celé tělo s tělem toho druhého pomocí Souma no Kou ("Útok zlodušných dvojčat"). Většinou Ukon spal v Sakonově těle a jeho hlava vyčnívala ze zadní části Sakonova krku. V zápalu boje Ukon pomáhal svýma nohama a rukama při obraně a přidával svou sílu k Sakonovým fyzickým útokům, dokonce mohli rozdělit svá těla do dvou. Také mohli sloučit své tělo s oponentovým tělem pomocí Kisei Kikai no Jutsu (寄生鬼壊の術 "Parazitní démonická demoliční technika"), a tak postupně zabít svými buňkami nového hostitele. Bratři si dle potřeby mohli vyměnit svoje místo, ale podle Ukonových poznámek na to nebyl zvyklý, a když byl schován v jeho těle Sakon, byli slabší.


Shikotsu Myaku

20. listopadu 2009 v 21:00 Naruto

Shikotsu Myaku (死骨脈, doslova znamená "Puls mrtvých kostí") je kekkei genkai zaniklého klanu Kaguya, která jim umožňovala děsivé schopnosti manipulace s jejich vlastní kostní strukturou. Měli volnou kontrolu nad buňkami, které způsobují kostní růst, to jim dovolovalo manipulovat s jejich kostmi podle jejich přání. Mohli si nechat vystoupit kosti z těla skrz jejich kůži, měli volnou kontrolu nad kostní hustotou a mohli dokonce úplně regenerovat zničenou kost. Díky tomu byla jejich těla prakticky nezničitelná, jakýkoli bod na jejich těle se mohl stát tak ostrým jako oštěp, byla to téměř perfektní obrana. Klan Kaguya používal tuto schopnost v mnoha typech mečových tanců pojmenovaný po květinách nebo rostlinách. Mečový tanec byl styl boje, během něhož používali různorodé kostních zbraně spolu se silným a půvabnými taijutsu pohyby. Tato schopnost, jak se ukázalo, byla v jejich klanu velmi vzácná. Kimimaro Kaguya byl jediný, který ji z celého klanu ovládal.


Zpráva č. 9 - Nový shippuuden 135-136

20. listopadu 2009 v 12:41 Informace
Tak ho tu máte =) Je v trošku horší kvalitě, ale vy to zvládnete, ne? XD

Vlci

18. listopadu 2009 v 19:13 Obrázky

Mnou dělaný záhlaví - Gaara

17. listopadu 2009 v 17:13 Obrázky
Mno, asi se moc nepovedlo XD


Zpráva č. 8 - Naruto RPG hra

14. listopadu 2009 v 12:30 Informace
Chcete si hrát na ninji? Zde je stránka, kde si můžete zahrát =)Senjutsu

13. listopadu 2009 v 16:20 Naruto
O Senjutsu se často říká,že jde pouze o druh Ninjutsu. Mezi Senjutsu a Ninjutsu jsou však podstatné rozdíly.K vytvoření Ninjutsu se využívá vnitřní energie.K vytvoření Senjutsu se však používá energie z okolí. Při tvorbě každé Senjutsu techniky se smíchá fyzická,duchovní a přírodní síla a právě ta přírodní síla je ta,kterou ninja vytáhne z okolí.Tím,že se smíchává vnitřní a vnější síla vzniká mnohem silnější forma chakry než při klasické Ninjutsu technice. Všechny ostatní techniky se pak stávají při kombinaci se Senjutsu účinnější.Naučit se využívat vnější,přírodní energii vyžaduje velmi dobré schopnosti ninji a velké úsilí. Ninja se musí nejprve naučit nenarušovat tok energie a prvním krokem je zůstat nehybně stát, což je pro žijící tvory nesmírně obtížné.Při dokonalém ovládnutí Senjutsu pak může energie proudit dovnitř i ven.

Nejtěžší na Senjutsu technikách je udržet rovnováhu mezi duchovní energií, fyzickou silou a silou přírody. Na Senjutsu je taky potřeba obrovské množství chakry, které by vývážilo sílu přírody a proto(jak již bylo naznačeno v předchozím odstavci)je trénink vhodný jen pro někoho s obrovskou chakrou a silnou vůlí.


Zbraně

11. listopadu 2009 v 14:48 Naruto
Zvířata/hmyz: Zvířata jsou také považována za zbraně. Vlastnosti některých zvířat se dají změnit chemickými reakcemi, když se použijí speciální pilulky. Inuzuka Kiba má psa Akamaru, který se stává červeným a roste jeho velikost, když se taková specíální pilulka použite. Aburame Shino a jeho klan používají hmyz jako zbraň. Kuchiyose no Jutsu neboli Summoning Technique dovolí uživateli svolat zvířata přes časoprostorové kontinuum. Je mnoho druhů zvířat, které se dají přivolat. Tato dovednost chce školení a velké množství chakry.
Nejznámější přivolaná zvířata:
Hatake Kakashi přivolává Hachininken (8 ninja psů) v čele s Pakkunem.
Maito Gai je schopný svolat želvy, viděli jsme to na začátku Chuuninské zkoušky.
Sarutobi (Třetí Hokage) je schopný svolat Enmu (opice).
Tsunade může svolat slimáka Katsuyu.
Jiraiya a Naruto mohou svolat ropuchy.
Orochimaru může svolat hady (hlavně Mandu).
Kuchiyose no Jutsu je smlouva mezi ninjou a zvířetem. Na svitek ninja napíše vlastní krví své jméno, aby mohl vyvolat nějaké zvíře. Může se stát (jako v případě Naruta s Gamabuntou), že se zvíře nemusí ninjovi podřídit.
Bomby: Jsou v Narutu často používány. Doposud se objevily jen 3 různé typy bomb.
Kouřová bomba je je používána na rozptylování nebo na útěk.
Plynová bomba je jednoduše bomba jedovatého plynu, která způsobí kašlání.
Lehká bomba je na oslepení osoby (Například jako v boji Shikamaru proti Tayuye).
Výbušné lístky: Běžně používaná zbraň. Výbušné lístky jsou kusy papíru s japonským znakem "Baku", jejichž prostředky explodují.
Pilulky: Asi jste překvapeni, ale pilulky jsou také zbraň. Pilulky dovolí uživateli navýšit jeho charku. Také u zvířat způsobují chemickou reakci. Kabuto a Orochimaru používají pilulky krve, které regenerují krev ztracenou v bitvě. Klan Akimichi (Choujiho rodina) používá soubor tří pilulek, které velmi zvětšují schopnosti uživatele a mohou dokonce změnit jejich vzhled.
Fuuma Shuriken: Fuuma shuriken je také známý jako shuriken "Větrný mlýn". Je o hodně větší než normální shuriken a bývá skládací.
Katany: Katana je typ meče používaný jako standardní zbraň pro ANBU členy. Jsou také používány samurajskými tělesnými strážemi Gatou.
Kunai: Kunai je druh základní dýky, všichni ninjové jej používají. Může být používán jako házencí nůž nebo jej lze prostě píchnout do nepřítele.
Shuriken: Shuriken, jinak známý jako hvězdice nebo hvězda, je velmi smrtelná a obyčejně používaná zbraň. Jsou dva typy shurikenů:
Malé, které se snadněji házejí
a již zmíněný Fuuma Shuriken, obrovský shuriken používaný pro rychlé a snadné zabíjení. S Fuuma Shurikenem je ninja pomalý, ale jestliže se trefí, tak jste rychle mrtvý! Fuuma shuriken používají starší a zkušenější Shinobi.
Deštník: Deštníky jsou používány ninji z Mlžné vesnice. Když se deštník roztočí a vyhodí do vzduchu, vyprskne na nepřítele 1000 jehel.
Drát: Dráty jsou jednoduchý tenký kov často přivázaný k kunai nebo shurikenu. Když se hodí ve skupinkách, tak přivážou nepřátele ke stromu nebo skále.
Flétna: Flétny jsou základní hudební nástroje, ale se zvláštními účely. Základní flétnu používala Tayuya ze Zvučné. Když se spojí s chakrou, tak může vytvořit Genjutsu. Tayuya také používá tuto flétnu, aby řídila své svolané pomocníky.
Zanbatou: Zanbatou je extrémně velký meč, používá jej Zabuza. Je speciálně naostřen a zabroušen. Meč sám je vyšší než Zabuza.
Samehada: Toto jméno znamená "kůže žraloka". Tento velký meč používá jako zbraň Hoshigaki Kisame z Akatsuki. Je zabalený v obvazech, pod nimiž jsou připevněné "šupiny", které jsou zformované do tvaru meče.
Jehly: Další zbraní jsou jehly. Ty se můžou buď házet nebo se je také dá do někoho prostě bodnout jak je to u kunaií. Nejvíce je používal Haku.
Srp na řetězu: Srp na řetězu je jakoby dráp. Okraje řetězu jsou naostřené, což z toho dělá více smrtelný nástroj.
Meč Raijin: Toto je legendární zbraň, která bývala používána legendárnimi Hokage. Vypadá jako rukojeť standardního meče, ale ostří zbraně je vyrobeno z čisté elektřiny a je schopné proplout jakýmkoli povrchem, dokonce i přes chakru. Kdysi byl ukraden, ale Sasuke a Naruto jej zničili.
Temarin vějíř: Tento obrovský skládací vějíř je Temarina primární zbraň. Temari může vějíř používat také aby vyvolala velké tornádo


Rinnegan

10. listopadu 2009 v 14:51 Naruto
Opravdové dovednosti Rinneganu obecně nejsou známé. Sirotek z AmeGakure (Dešťové venice), Nagato, byl dědicem doujutsu a používal ho když byl zlý a vystrašený. Když používal Rinnegan, tak nikdy jako dítě neprohrál se staršími a zkušenější nepřáteli. Možná touhle dovedností, která mu dovolovala vždycky vyhrát... Jako "Pain" se stal vůdcem vzbouřenců z AmeGakure (Dešťové venice) a dokonce Akatsuki. Nagato (Pain) taky umí procházet mezi šesti různými těly. Pokaždé, když Nagato přešel do jiného těla, jeho Rinnegan cestoval s ním.
Možná právě toto dává počátek "transmigrace". To je cyklus reinkarnace, regenerace a obrození v Hinduismu a Buddhismu. Je jenom šest stádií "transmigrace" v kosmologií, představující všechny dobré a zlé možnosti života.
Rinnegan je nejsilnější doujutsu z 3 skvelých očních technik jako Sharingan a Byakugan v Naruto mange.Tato síla bude schopná prinést spásu,keď svet je v chaose alebo zničenie sveta zmenšovaním na prach.Rinnegan je popredná pokrvná príbuznosť dedičného limitu a jeho pôvodný majitel bol Rokudou Sennin-the Sage of the six paths.Rokudou Sennin je taktiež zakladateľ ninja sveta a tvorca ninja techník zvaných ninjutsu.Práve Pein-Akatsuki vodca je jediný známi použivatel sily Rinneganu.Pein aktivoval silu Rinneganu počas boja s Iwagakure Chuunin.