Říjen 2013

Povídky

15. října 2013 v 18:02
Zde se nacházejí pouze novější povídky. Pokud vás zajímá moje dřívější tvorba, hledejte ve starém menu. Ani tam však nenaleznete vše, neb některá z mých děl byla natolik strašná, že jsem se raději rozhodla pohřbít je na věčné časy v útrobách tohoto blogu. Pakliže by však někdo o jejich přečtení opravdu hodně stál, může se je pokusit vyhrabat v archivu...

Ve stínu konce
Ve stínu konce

15. října 2013 v 17:48
Krátké info + registrace do povídky - zde


Ve stínu konce - registrace do povídky

12. října 2013 v 20:55 | Darker NiCky |  Informace
Tak tady je registrace do mé nové povídky na téma Naruto shippuuden, o níž jsem se zmiňovala v předchozím článku. Je toho poměrně dost na vyplnění, ale na druhou stranu jsou některé údaje dobrovolné a vy je můžete klidně vynechat. Povinné je pouze to, co je označeno hvězdičkou. Pro ty, co nečetli a ani nechtějí číst můj minulý článek, stručně nastíním, jak si vlastně povídku představuji. Příběh hodlám psát od části (pozor, pokud nečtete mangu, tak pro vás bude následující text spoiler), kde se shinobi snaží zastavit Obita, jinchurikiho desetiocasého démona v nastolení věčného Tsukuyomi (konec spoileru). Dál pak už pojedu podle sebe a nebudu se řídit pokračováním mangy.
Nuž a tady je ona slíbená registrace. Zasílejte ji na můj email Nickolajka@spoluzaci.cz

*Jméno: (Japonské a nějaké originální, ne někoho z Naruta.)
*Klan/příjmení: (Můžete si vymyslet vlastní, anebo využít nějakého "narutovského".)
*Věk: (Rozhodla jsem se vám dát poměrně velký rozsah, abyste si mohli vytvořit postavu přesně podle svého gusta - minimální hranice je 11 let a maximální 60. Pokud by kdokoli stál z nějakého důvodu i o nižší či vyšší, může se s mou maličkostí zkusit domluvit. Kdoví, třeba mu to projde…)
*Vesnice: (Vyberte si nějakou z existujících vesnic, popřípadě můžete být nukennin.)
Kekkei genkai: (Nepovinné, čistě dobrovolné. Můžete mít nějaké již existující kekkei genkai anebo své vlastní. V případě vrozených schopností z Naruta nezapomínejte na to, že se většinou pojí s nějakým klanem. Těžko bude mít člověk z rodiny Hyuuga sharingan. Ledaže by mu ho někdo stejně jako Kakashimu daroval či ho dotyčný někomu ukradl. Nerada bych však viděla příliš takovýhle případů. Bylo by krajně zvláštní, kdyby mělo najednou kdovíkolik lidí sharingan, rinnegann či byakugan, protože ho dostali od kamaráda k narozeninám či jej minulou neděli ukradli, když se jeho majitel zrovna nedíval. XD Teoreticky vzato by postava mohla být napůl Hyuuga a napůl Uchiha, ale co si budeme povídat, je to z mnoha důvodu dost nepravděpodobné. Samozřejmě nemusíte mít vůbec žádné kekkei genkai).
*Schopnosti: (Nemusí to být nutně výpis jutsu. Klidně stačí, když napíšete, zda si zaměřujete spíše na ninjutsu, genjutsu, taijutsu, apod. V případě, že jste spíše přes ninjutsu, neškodilo by uvést i váš element. Pokud chcete, klidně vypište konkrétní techniky, avšak buďte přitom rozumní. V jedenácti letech sotva budete znát veškerá jutsu třídy S, jež na světě existují. Vždyť většina postav v tomhle věku ještě ani nemá ukončenou akademii a není genninem.)
*Popis: (Přibližte co nejvíce váš vzhled. Nekladu žádná omezení, ačkoliv by asi neškodilo, kdybyste přitom brali ohled na to, že vaše postava bude ze světa Naruta. Tam mají sice často velmi pestrý přehled oděvů, avšak jsou určitá oblečení, jež by se tam prostě nehodila.)
*Povaha: (Čím více mi popíšete povahu vaší postavy, tím je větší šance, že se bude v příběhu chovat aspoň někdy tak, jak chcete. XD)
*Cíl: (V Narutovi má spousta postav své cíle, tak proč by nějaký neměla i vaše postava? Ovšem pokud chcete, klidně napište, že po ničem konkrétním netouží. Takoví lidé se rovněž najdou.)
*Vaše silná stránka (respektive vaší postavy): (Něco v čem jste dobří. Nemusí to nutně souviset s bojem. Klidně můžete hrát hezky na flétnu, hrát dobře shogi či třeba perfektně čistit záchody. Fantazii se meze nekladou…ačkoliv…trochu příčetnosti byste si zachovat mohli.)
*Vaše slabina: (Nějaký problém, jenž vaší postavě dělá potíž. Kupříkladu jí něco nejde, má z něčeho strach, prožila si něco, z čeho má doteď trauma, je smrtelně nemocná apod.)
*Minulost: (Nějak popište, co si vaše postava prožila. Délku nechám na vás, avšak uvítala bych, kdybyste tento bod neodbyli prostým "nic zajímavého se nedělo" či "narodil/a se a vyrostl/a". XD Klidně můžete do minulosti zapojit i postavy z Naruta, avšak nesmíte tím narušit příběh. To znamená, že nepřichází v úvahu události typu "spolu se Sakurou zabil/a třetího hokageho", neb by se pak Sakuřin příběh těžko mohl ubírat tím směrem, jakým se ubíral, nemluvě o tom, že Sarutobi zemřel při boji s Orochimarem. Věřím, že chápete, kam tím mířím.)
Přátelé: (S kým chcete, aby se vaše postava kamarádila.)
Lidi, s kterými vycházíte: (Nemáte s nimi tak blízký vztah jako s vašimi přáteli, ale stále jste s nimi zadobře.)
Lidi, s nimiž se moc nemusíte: (Ještě to nejsou vaši nepřátele, ovšem nedá se říct, že byste je měli v lásce.)
Nepřátelé: (Sem napište ty, které vaše postava nemůže ani cítit.)
Doplňkové informace: (Chcete dodat něco, co se nikam nehodí? Tady máte možnost.)

A pohádky je konec...aneb jsem zpět

11. října 2013 v 16:04 Informace
Bylo nebylo, starala se o tento blog nezodpovědná osoba, říkající si NiCky. Postupem času však na něj čím dál víc kašlala a nechávala ho chátrat. Nakonec usoudila, že už to takhle dál nejde a bude lepší, když to tu definitivně zabalí. Se "srdceryvným" příspěvkem své stránky opustila a odešla otravovat jinam. Co se však nestalo... Postupem času zjišťovala, že jí blog chybí a občas zatoužila vrátit se k němu. Problémem však bylo, že nevěděla, co by si s ním počala. Patrně by na něj opět začala kašlat a historie by se opakovala. A tak dál otravovala, obtěžovala plesnivěla všude jinde jen ne tady. Avšak dnes, v této chvíli, se z nějakého důvodu vrátila. Zahalená temnotou se rozhodla opět kazit životy všech, kdož zavítají na stránky naruto-XD.blog.cz Jak milé, viďte?

Laicky řečeno, jsem zpět. Opět bych zde ráda přidávala nějaké články, jako konkrétní příklad bych uvedla kapitoly svého nového příběhu, s nímž teprve plánuji začít. Abych byla upřímná, právě kvůli němu se vůbec vracím. Nedávno jsem totiž opět dostala chuť psát povídku s postavami, jež si můžou vymyslet právě čtenáři. Zvažovala jsem, zda vytvořit úplně originální příběh, ale vzhledem k tomu, že takových už mám v počítači dost, rozhodla jsem se psát fanfiction zasazenou do světa nějakého anime. Tím pádem však přede mnou vytanul zásadní problém. Jaké dílo si pro svůj úmysl vybrat? Zvažovala jsem Soul Eater, D. Gray-man a Fairy Tail, neb je zná spousta lidí a navíc se pro tento účel jeví jako poměrně vhodná oběť, avšak věřte tomu nebo ne, nakonec jsem si zvolila Naruto shippuuden. Je to tak. Sice se na tohle anime už pár let nedívám, avšak tenhle víkend jsem si z náhlé pohnutky znovu začala číst mangu, o kterou jsem se už také hodně dlouho nezajímala (ač o něco kratší dobu než v případě anime) a světe div se, opět jsem v ní zašla zalíbení. Je sice pravdou, že mě na ní dost věcí štve či mi přijde směšných, ale více méně vzato si mě zase získala. Snad za to můžou ta dřívější léta, kdy pro mě hodně znamenala? Kdoví… Kupodivu jsem díky ní dokonce začala zvažovat, že začnu znovu koukat na anime. Ačkoliv je trochu děsivé, že od doby, kdy jsem ho přestala sledovat, přibylo přes dvě stě dílů. XD Ale zpátky k mé povídce. Svět Naruta se mi z nějakého důvodu pro můj plán jeví jako úplně nejvhodnější. Možná to je zvláštní, ovšem je to tak. Snad to bude pozůstatek z dob, kdy jsem psala Vy v Naruto. Tohle bude v podstatě něco podobného, vlastně by se dalo říct, že půjde o "Vy v Naruto shippuuden". Úplně stejné to však nebude. Na rozdíl od VvN nehodlám psát jakoby od začátku shippuudenu, nýbrž od části (pozor, pokud nečtete mangu, tak pro vás bude následující část textu pravděpodobně spoiler), kde se shinobi snaží zastavit Obita, jinchurikiho desetiocasého v nastolení věčného tsukuyomi (konec spoileru). Dál pak už pojedu podle sebe a nebudu se řídit pokračováním mangy. Mimo jiné tam možná přidám i postavy z původního VvN, což pravděpodobně také trochu pozmění původní příběh (jejich minulost přirozeně musela nějak ovlivnit i normální postavy). Jinak jsem si pro svou povídku již vymyslela název, jenž zní "Ve stínu konce". Pokud se do ní budete chtít přihlásit, využijte k tomu formuláře, jejž tu v brzké době zveřejním.

A co jinak? Dříve či později změním momentální design. Zatím nevím, co či kdo na něm přesně bude. Zvažovala jsem Asuru ze Soul Eatru a Tykiho Mikka z D. Gray-man, ale vzhledem k mé znovuobjevené zálibě v manze Naruto shippuuden je docela pravděpodobné, že se tu nakonec objeví layout s Madarou. XD I když...jak tak nad tím přemýšlím…rozhodně by nebyl špatný ani design, jejž by zdobil úžasný Beyond Birthday.
Vaše NiCky...Darker NiCky...D. N. (vyberte si)