Naruto

(text smazán)

5. ledna 2010 v 20:24
Vzhledem k autorským právům byl text v tomto článku smazán...

11 tipů jak naštvat Itachiho XD

5. ledna 2010 v 14:50
Neustále ho obviňujte, že vám krade lak na nehty (i když žádnej nemáte)
Řekněte mu, že znáte PRAVÝ důvod, proč nezabil Sasukeho, a když řekne "Jo? Fakt?" nebo něco v tom smyslu, odpovězte: "Protože ho miluješ!" A pořádně ho obejměte
Volejte na něj Itachoooo, jako když kýcháte
Připevněte mu na záda cedulku s nápisem "kopni mě!"
Nakopněte ho do slabin. Až se skácí k zemi, řekněte: "Tak to bylo jednoduchý.... HEJ SASUKE, STAČÍ KDYŽ HO POŘÁDNĚ KOPNEŠ DO SLABIN!!!!"
Obarvěte mu oblečení na růžovo
Ukažte mu obrázek, kde je nahý. Určitě ho na místě roztrhá, tak řekněte: "Nevadí, mám jich ještě hodně..." A začněte je rozkládat všude kolem, aby je každý viděl
V okamžiku, kdy to nejméně očekává, stoupněte si za něj a udělejte mu to, co provedl Kakashi Narutovi ve 4. epizodě
Křikněte na něj "Sklapni!", přestože nic neříká
Na záda mu dejte cedulku: "Ahoj. Já jsem Uchiha Sasuke. A ty?"
Až použije sharingan, hodně nahlas prohlašte: "Wow.... Víš, že Kakashi a Sasuke nosí stejné kontaktní čočky?"
Toto vše opakujte, dokud vás nenapadne. Pak už je zaručeně dopálený

Kakashi XD

12. prosince 2009 v 11:30
· Když je člověk v nebezpečí, přijde za ním anděl strážný a bude ho ochraňovat. Když je v nebezpečí anděl, přichází Hatake Kakashi.

· Hatake Kakashi dokáže z lidí vymlátit nemoci. Rakovina není problém.

· Hatake Kakashi jako jediný člověk na světe, má ve všech M4 místo 30 nábojů 125 a další si domyslí.

· Někteří lidé mají jednu mozkovou hemisféru větší než druhou, Hatake Kakashi má větší obě.

· Hatake Kakashi dokáže vyhrát hru Dostihy a sázky aniž by vlastnil jediného koně.

· Hatake Kakashi neměl nikdy problém s alkoholem. Avšak alkohol má problém s Hatake Kakashim.

· Hatake Kakashi spí v noci se světlem. Ne že by se Hatake Kakashi bál tmy, ale tma se bojí Hatakeho Kakashi.

·Hatake Kakashi umí mluvit Braillovým písmem.

· Když Arnold ve druhém Terminátorovi říká "Já se vrátím", myslí tím, že jde požádat Kakashiho o pomoc.

· Hatake Kakashi umí prásknout otáčivými dveřmi.

· Když jde Bubák spát, každý večer se podívá pod postel jestli tam není Hatake Kakashi.

· Žádné vtipy o Hatake Kakashim nejsou vtipné. Kde je Hatake Kakashi, tam končí veškerá legrace.

· Hatake Kakashi naučil šmirgl, jak být drsným.

· Jediným důvodem, proč Hatake Kakashi neobdržel oskara za výkon ve filmu "Sidekicks", je strach předat Kakashimu jakýkoliv tupý kovový předmět. To je prostě sebevražda.

· Ve filmech X-Men nejsou použity žádné speciální efekty.Hatake Kakashi dělá kaskadéra všem postavám.

· Velká Čínská zeď byla původně postavena proto, aby zabránila Hatake Kakashimu vstoupit do Číny. Žalostně selhala.

· V aktu velké filantropie předal Hatake Kakashi velký dar americké společnosti proti rakovině. Daroval 6000 mrtvých těl svých protivníků k výzkumným účelům.

· Neexistuje žádné globální oteplování. Hatake Kakashimu byla zima a tak víc rozehřál slunce.

· Hatake Kakashi má právo mluvit o Klubu rváčů.

· Hatake Kakashi nechodí do kina. Vždy ví, jak to dopadne.

· Nejsou žádné odlišné rasy, pouze země plné lidí, které Hatake Kakashi zbil do různých odstínů černé, modré a žluté.

· Hatake Kakashi umí násobit nulou tak, aby mu vyšlo nenulové číslo.

· Hatake Kakashi napočítal do nekonečna. Dvakrát.

· Hatake Kakashi napočítal do nekonečna pozpátku. Třikrát.

· Hatake Kakashi nepíše knihy. Písmena se sama zformují do slov z čiré hrůzy.

· Kapitán Picard řídil Enterprise polem asteroidů až čtvrtinovým impulzem. Hatake Kakashi ho jasně překonal.

· Vždy, když je Hatake Kakashi zaneprázděn nějakou domácí prací, tak venku začne pršet. To aby mu to nebylo líto.

· Hatake Kakashi nenosí hodinky, on prostě určí kolik je hodin.

· Hatake Kakashi nespí, jen čeká.

· Pero je mocnější zbraň než meč. Pokud ho drží v ruce Hatake Kakashi.

· Pero je mocnější než meč. Ale pouze, pokud meč nedrží v ruce Hatake Kakashi.

· Hatake Kakashi dokáže pálit mravence lupou. V noci.

· Pokud má Hatake Kakashi zpoždění, čas by měl radši sakra zpomalit

· Hatake Kakashi je častým dárcem krve pro Červený Kříž. Jen ne svojí vlastní

· Kdysi dávno Hatake Kakashi narazil na medvěda. Medvěd se tak vyděsil, že utekl až na severní pól a srst mu zbělala strachy.

· Hatake Kakashi vynalezl vlastní styl bojového umění. Říká se mu Hataketěsejme.

· Hatake Kakashi při bowlingu nemusí dávat strike, když trefí první kuželku, ostatní omdlí strachy.

· Scéna ve které Hatake Kakashi prohraje souboj s Bruce Leem, byla scéna s nejdražšímy speciálnímy efekty v historii kinematografie.

· Čas na nikoho nečeká… pokud to není Hatake Kakashi

· Hatake Kakashi nemá bankovní úcet. Vždy jen oznámí bance, kolik potřebuje.

· Titanic ve skutečnosti nenarazil do ledovce, ale do kostky ledu, kterou Hatake Kakashi vyhodil po dopití svého drinku.

· Hatake Kakashi jednou načůral Michaelu Schumacherovi do nádrže, od té doby Michael Schumacher vyhrává jeden závod za druhým.

· Hatake Kakashi dokáže předběhnout svůj vlastní stín.

· Hatake Kakashi je tak drsný, že existuje Black Metal, Death Metal a Hatake Kakashi Metal.

Oděvy

24. listopadu 2009 v 15:22
Listová vesnice Každá vesnice má standardní oděvy pro Chuuniny a Jouniny. Chuunini a výšší hodnosti nosí tmavě zelené bundy, která je po pas. Existuje několik výjimek, Yuuhi Kurenai nosí bílé oděvy různých druhů, a ANKO má rybářské tílko a béžový kabátek. Ale pro většinu Chuuninů a Jouninů je tmavě zelená bunda s červeným "vírem" na zádech typická. Červený "vír" na zádech je znakem pro Konohu.
Písečná vesnice Chunnini a Jounini ze skryté Písečné vesnice nemají suchý zip nebo knoflíky aby mohli zapnout své bundy. Bunda vypadá jako typ brnění, které má za úkol chránit hlavu. K bundě patří také ramenní kryty, které slouží jako ochrana před useknutím celé ruky od ramene. Samozřejmě existují výjimky, např. Temari a Kankuro byli povýšeni na Jouniny a nosí stále své oblečení podle kterých je poznáme.
Mlžná vesnice Ninjové se skryté Mlžné vesnice nosí obyčejné vesty, zato však pevné a těžké. K vestě mají vždy vybavení, které jim slouží k odstraňování svých nepřátel. Někteří ninjové z Mlžné s sebou vždy nosí své ultimátní zbraně např. Zabuza, který nosí svou velkou sečnou zbraň.
Mračná vesnice Ninjové z Mračné vesnice mají silnější vesty než mají ninjové z Konohy. Vesty jsou vyrobené pevně s plastovou krytkou. Vesty jsou zevnitř dost husté a to nejspíš kvůli tomu, že je vesnice daleko na sever a tam je zima a chladno. K vestě mají tlusté kalhoty. Zdroj: http://naruto-online.blog.cz/

Elementy

22. listopadu 2009 v 13:12
Ninjovo Jutsu se liší druhem, množstvím Chakry a elementem. Všech pět hlavních elementárních stylů jsou také názvy pro pět Velkých Shinobi Zemí: Ohen, Vítr, Blesk, Země a Voda. Každý ninja má potenciál k využití jednoho elementu a případně jich může mít i více. K zjištění elementu se používá speciální papír. Papír pochází ze stromů, které jsou speciálně pěstovány, udržovány a živeny Chakrou. Když ninja nechá projít Chakru tímto papírem, tak zjistí jakou má podstatu elementu. Pokud má ninja bleskovou podstatu, tak se papír zmuchlá, pokud větrnou, tak se papír roztrhne na dva kusy, jestliže ohnivou, tak papír shoří, při vodní zvlhne a při zemní se rozpadne. Například Kakashi je náchylný pro bleskovou, zatímco Sasuke je jak bleskový typ, tak i ohnivý, protože ohnivé techniky jsou specialitou Uchihů.

Těchto pět elementů proti sobě tvoří silný a slabý vtah. Ohen je silnější než vítr, takže když se proti ohni použije vítr, tak se ohnivá technika ještě více zesílí a může se obrátit proti uživateli. Vítr je zase silnější než blesk. Blesk je silnější než země a země je silnější než voda. Voda je zase silnější než ohen.

Pět elementů


 • Katon 火遁
Oheň: Katon neboli Ohňivý element má formu ohně a plamených útoků. Těmito útoky jsou obvykle ohnivé koule nebo plamen, který se postupně rozšiřuje. Oheň se většinou v boji používá jako útočný element.
 • Fuuton 風遁
Vítr: Fuuton neboli Větrný element, probíhá ve formě větrného útoku. Často se využívá k velkým poryvům větru nebo velkých bouří. Vítr je většinou útočný element a je dobrý pro boj zblízka nebo na střední vzdálenost.
 • Raiton 雷遁
Blesk: Raiton neboli Bleskový element, probíhá ve formě elektřiny a bleskových útoků. Když se použije ve spojení s kovovými zbraněmi, tak se jeho síla ještě více zesiluje. Blesk je dobrý pro boj na střední a dalekou vzdálenost.
 • Doton 土遁
Země: Doton neboli Zemní element na sebe bere podobu zemních a bahnivých útoků. Tyto útoky mohou být vyrobeny z bláta nebo se ninja díky tomuto elementu může zamaskovat pod zemí, aby porazil svého soupeře, který stojí na povrchu. Země také může měnit tvrdost předmětů, takže se pomocí tohoto elementu dá ze země vyrobit něco tvrdého jako ocel nebo něco měkkého jako hlína a jíl.
 • Suiton 水遁
Voda: Suiton neboli Vodní element má formu útoků založenou na vodě. Voda se dá k obraně využít jako vodní stěna a k útoku se dá ztvarovat do velkých pohyblvých proudů. Voda je také velmi rozmanitá, pokud jde o tvar, který chce uživatel vytvořit.

Další elementy

 • Mokuton 木遁
Dřevo: Mokuton neboli Dřevní element, probíhá ve formě dřevních útoků a obrany ze dřeva. Tento element je skrytá technika, která je jedinečná, protože ji využíval První Hokage a také ti, kteří mají jeho geny. Mokuton se vytváří prostřednictvím souběžného používání Vodního elementu a Zemního elementu.
Hyouton 氷遁
Led: Hyouton neboli Ledový element, probíhá ve formě ledových útoků a obrany z ledu. Tento elementární styl používal Haku a ninjové ze Skryté Sněžné, nicméně v manze bylo uvedeno, že tato schopnost byla jedinečná a mohl ji používat pouze Hakův rodokmen. Hyouton je tvořen využíváním Vodního elementu a Větrného elementu.
 • Youton 溶遁
Láva: Youton neboli Lávový element, probíhá ve formě lávových útoků a obrany z lávy. Tento jedinečný styl byl používan Jinchuurikim, který měl v sobě Čtyřocasého démona a tento Jichuuriki vytvořil tento element sám. Youton je tvořen používáním Zemního elementu a Ohnivého elementu. Bohužel tento element nebyl v manze a anime ukázán, takže se o něm neví příliš informací. O tomto elementu se zmiňuje Kisame, který se s Jinchuurikim utkal.

Souma no Kou

21. listopadu 2009 v 10:30
Sakon a Ukon ze Zvučné Čtyřky měli schopnost sjednotit části svého těla nebo celé tělo s tělem toho druhého pomocí Souma no Kou ("Útok zlodušných dvojčat"). Většinou Ukon spal v Sakonově těle a jeho hlava vyčnívala ze zadní části Sakonova krku. V zápalu boje Ukon pomáhal svýma nohama a rukama při obraně a přidával svou sílu k Sakonovým fyzickým útokům, dokonce mohli rozdělit svá těla do dvou. Také mohli sloučit své tělo s oponentovým tělem pomocí Kisei Kikai no Jutsu (寄生鬼壊の術 "Parazitní démonická demoliční technika"), a tak postupně zabít svými buňkami nového hostitele. Bratři si dle potřeby mohli vyměnit svoje místo, ale podle Ukonových poznámek na to nebyl zvyklý, a když byl schován v jeho těle Sakon, byli slabší.

Shikotsu Myaku

20. listopadu 2009 v 21:00

Shikotsu Myaku (死骨脈, doslova znamená "Puls mrtvých kostí") je kekkei genkai zaniklého klanu Kaguya, která jim umožňovala děsivé schopnosti manipulace s jejich vlastní kostní strukturou. Měli volnou kontrolu nad buňkami, které způsobují kostní růst, to jim dovolovalo manipulovat s jejich kostmi podle jejich přání. Mohli si nechat vystoupit kosti z těla skrz jejich kůži, měli volnou kontrolu nad kostní hustotou a mohli dokonce úplně regenerovat zničenou kost. Díky tomu byla jejich těla prakticky nezničitelná, jakýkoli bod na jejich těle se mohl stát tak ostrým jako oštěp, byla to téměř perfektní obrana. Klan Kaguya používal tuto schopnost v mnoha typech mečových tanců pojmenovaný po květinách nebo rostlinách. Mečový tanec byl styl boje, během něhož používali různorodé kostních zbraně spolu se silným a půvabnými taijutsu pohyby. Tato schopnost, jak se ukázalo, byla v jejich klanu velmi vzácná. Kimimaro Kaguya byl jediný, který ji z celého klanu ovládal.

Senjutsu

13. listopadu 2009 v 16:20
O Senjutsu se často říká,že jde pouze o druh Ninjutsu. Mezi Senjutsu a Ninjutsu jsou však podstatné rozdíly.K vytvoření Ninjutsu se využívá vnitřní energie.K vytvoření Senjutsu se však používá energie z okolí. Při tvorbě každé Senjutsu techniky se smíchá fyzická,duchovní a přírodní síla a právě ta přírodní síla je ta,kterou ninja vytáhne z okolí.Tím,že se smíchává vnitřní a vnější síla vzniká mnohem silnější forma chakry než při klasické Ninjutsu technice. Všechny ostatní techniky se pak stávají při kombinaci se Senjutsu účinnější.Naučit se využívat vnější,přírodní energii vyžaduje velmi dobré schopnosti ninji a velké úsilí. Ninja se musí nejprve naučit nenarušovat tok energie a prvním krokem je zůstat nehybně stát, což je pro žijící tvory nesmírně obtížné.Při dokonalém ovládnutí Senjutsu pak může energie proudit dovnitř i ven.

Nejtěžší na Senjutsu technikách je udržet rovnováhu mezi duchovní energií, fyzickou silou a silou přírody. Na Senjutsu je taky potřeba obrovské množství chakry, které by vývážilo sílu přírody a proto(jak již bylo naznačeno v předchozím odstavci)je trénink vhodný jen pro někoho s obrovskou chakrou a silnou vůlí.

Zbraně

11. listopadu 2009 v 14:48
Zvířata/hmyz: Zvířata jsou také považována za zbraně. Vlastnosti některých zvířat se dají změnit chemickými reakcemi, když se použijí speciální pilulky. Inuzuka Kiba má psa Akamaru, který se stává červeným a roste jeho velikost, když se taková specíální pilulka použite. Aburame Shino a jeho klan používají hmyz jako zbraň. Kuchiyose no Jutsu neboli Summoning Technique dovolí uživateli svolat zvířata přes časoprostorové kontinuum. Je mnoho druhů zvířat, které se dají přivolat. Tato dovednost chce školení a velké množství chakry.
Nejznámější přivolaná zvířata:
Hatake Kakashi přivolává Hachininken (8 ninja psů) v čele s Pakkunem.
Maito Gai je schopný svolat želvy, viděli jsme to na začátku Chuuninské zkoušky.
Sarutobi (Třetí Hokage) je schopný svolat Enmu (opice).
Tsunade může svolat slimáka Katsuyu.
Jiraiya a Naruto mohou svolat ropuchy.
Orochimaru může svolat hady (hlavně Mandu).
Kuchiyose no Jutsu je smlouva mezi ninjou a zvířetem. Na svitek ninja napíše vlastní krví své jméno, aby mohl vyvolat nějaké zvíře. Může se stát (jako v případě Naruta s Gamabuntou), že se zvíře nemusí ninjovi podřídit.
Bomby: Jsou v Narutu často používány. Doposud se objevily jen 3 různé typy bomb.
Kouřová bomba je je používána na rozptylování nebo na útěk.
Plynová bomba je jednoduše bomba jedovatého plynu, která způsobí kašlání.
Lehká bomba je na oslepení osoby (Například jako v boji Shikamaru proti Tayuye).
Výbušné lístky: Běžně používaná zbraň. Výbušné lístky jsou kusy papíru s japonským znakem "Baku", jejichž prostředky explodují.
Pilulky: Asi jste překvapeni, ale pilulky jsou také zbraň. Pilulky dovolí uživateli navýšit jeho charku. Také u zvířat způsobují chemickou reakci. Kabuto a Orochimaru používají pilulky krve, které regenerují krev ztracenou v bitvě. Klan Akimichi (Choujiho rodina) používá soubor tří pilulek, které velmi zvětšují schopnosti uživatele a mohou dokonce změnit jejich vzhled.
Fuuma Shuriken: Fuuma shuriken je také známý jako shuriken "Větrný mlýn". Je o hodně větší než normální shuriken a bývá skládací.
Katany: Katana je typ meče používaný jako standardní zbraň pro ANBU členy. Jsou také používány samurajskými tělesnými strážemi Gatou.
Kunai: Kunai je druh základní dýky, všichni ninjové jej používají. Může být používán jako házencí nůž nebo jej lze prostě píchnout do nepřítele.
Shuriken: Shuriken, jinak známý jako hvězdice nebo hvězda, je velmi smrtelná a obyčejně používaná zbraň. Jsou dva typy shurikenů:
Malé, které se snadněji házejí
a již zmíněný Fuuma Shuriken, obrovský shuriken používaný pro rychlé a snadné zabíjení. S Fuuma Shurikenem je ninja pomalý, ale jestliže se trefí, tak jste rychle mrtvý! Fuuma shuriken používají starší a zkušenější Shinobi.
Deštník: Deštníky jsou používány ninji z Mlžné vesnice. Když se deštník roztočí a vyhodí do vzduchu, vyprskne na nepřítele 1000 jehel.
Drát: Dráty jsou jednoduchý tenký kov často přivázaný k kunai nebo shurikenu. Když se hodí ve skupinkách, tak přivážou nepřátele ke stromu nebo skále.
Flétna: Flétny jsou základní hudební nástroje, ale se zvláštními účely. Základní flétnu používala Tayuya ze Zvučné. Když se spojí s chakrou, tak může vytvořit Genjutsu. Tayuya také používá tuto flétnu, aby řídila své svolané pomocníky.
Zanbatou: Zanbatou je extrémně velký meč, používá jej Zabuza. Je speciálně naostřen a zabroušen. Meč sám je vyšší než Zabuza.
Samehada: Toto jméno znamená "kůže žraloka". Tento velký meč používá jako zbraň Hoshigaki Kisame z Akatsuki. Je zabalený v obvazech, pod nimiž jsou připevněné "šupiny", které jsou zformované do tvaru meče.
Jehly: Další zbraní jsou jehly. Ty se můžou buď házet nebo se je také dá do někoho prostě bodnout jak je to u kunaií. Nejvíce je používal Haku.
Srp na řetězu: Srp na řetězu je jakoby dráp. Okraje řetězu jsou naostřené, což z toho dělá více smrtelný nástroj.
Meč Raijin: Toto je legendární zbraň, která bývala používána legendárnimi Hokage. Vypadá jako rukojeť standardního meče, ale ostří zbraně je vyrobeno z čisté elektřiny a je schopné proplout jakýmkoli povrchem, dokonce i přes chakru. Kdysi byl ukraden, ale Sasuke a Naruto jej zničili.
Temarin vějíř: Tento obrovský skládací vějíř je Temarina primární zbraň. Temari může vějíř používat také aby vyvolala velké tornádo

Rinnegan

10. listopadu 2009 v 14:51
Opravdové dovednosti Rinneganu obecně nejsou známé. Sirotek z AmeGakure (Dešťové venice), Nagato, byl dědicem doujutsu a používal ho když byl zlý a vystrašený. Když používal Rinnegan, tak nikdy jako dítě neprohrál se staršími a zkušenější nepřáteli. Možná touhle dovedností, která mu dovolovala vždycky vyhrát... Jako "Pain" se stal vůdcem vzbouřenců z AmeGakure (Dešťové venice) a dokonce Akatsuki. Nagato (Pain) taky umí procházet mezi šesti různými těly. Pokaždé, když Nagato přešel do jiného těla, jeho Rinnegan cestoval s ním.
Možná právě toto dává počátek "transmigrace". To je cyklus reinkarnace, regenerace a obrození v Hinduismu a Buddhismu. Je jenom šest stádií "transmigrace" v kosmologií, představující všechny dobré a zlé možnosti života.
Rinnegan je nejsilnější doujutsu z 3 skvelých očních technik jako Sharingan a Byakugan v Naruto mange.Tato síla bude schopná prinést spásu,keď svet je v chaose alebo zničenie sveta zmenšovaním na prach.Rinnegan je popredná pokrvná príbuznosť dedičného limitu a jeho pôvodný majitel bol Rokudou Sennin-the Sage of the six paths.Rokudou Sennin je taktiež zakladateľ ninja sveta a tvorca ninja techník zvaných ninjutsu.Práve Pein-Akatsuki vodca je jediný známi použivatel sily Rinneganu.Pein aktivoval silu Rinneganu počas boja s Iwagakure Chuunin.

Jutsu

6. listopadu 2009 v 17:42
Jutsu jsou techniky, které ninjové používají v boji. K použití techniky musí ninja použít svoji chakru. Chakra pochazí ze dvou míst - energie těla obsazena v milionech buněk a duševní energie získané díky zkušenostem s bojem a během tréningu.
K provedení techniky ninja použije tyto dvě energie. Utvořením určité kombinace ručních pečetí, které jsou pojmenovány podle zvířat čínského horoskopu, je ninja poté schopen předvést danou techniku. Díky velkému počtu ručních pečetí a jejich všemožné kombinaci existuje skoro nekonečné množství technik k objevení.
*pozn. toto platí pouze pro ninjutsu a genjutsu, pro taijutsu nejsou pečetě potřeba uvářet.
Techniky se dělí do tří skupin:
1) ninjutsu - obecné techniky
2) genjutsu - ilusionární techniky
3) taijutsu - fyzické techniky

Ninjutsu: Základní a nejčastěji používané techniky. K jejich použití je většinou nutné utvářet ruční pečetě. Do těchto technik patři především elementálni styly jednotlivých vesnic/krajů, existuje však řada technik vytvořených jednotlivci, kteří jsou ale zpravidla jejich jedinými uživateli.

Genjutsu: Tyto techniky jsou ilusionárními technikami ninji a většinou vyžadují utvoření řetezce pečetí nebo jiného kontaktu se zamyšlenou obětí (ukázání, pohled z očí do očí,...). Genjutsu techniky jsou zaměřené vždy na jeden z lidských smyslů a proto je také nutný pro každy druh genjutsu určitý vjem pro daný smysl. Tyto techniky díky hypnotizaci vytvářejí u oběti halucinace. Vytvářením halucinací mohou ninjové své oběti způsobit psychickou bolest která často převyšuje bolest schopnou být způsobenou normálně. Genjutsu technika je používaná tak, že ninja použije svoji chakru k narušení toku chakry v oběti a tedy zmatení smyslu. Účinky genjutsu se dají zrušit dvojím způsobem. Prvni způsob je, že obět zastaví svůj koloběh chakry a poté vytvoří proud chakry tak silný, že přeruší proud chakry sesílatele. Druhá možnost je, že druhý ninja, nepostižený technikou, se s oběti dostane do styku a použije svoji chakru k přerušení sesílatelova toku chakry. Dále je zde ješte jedna, nejméně oblíbená možnost, a to je způsobení nějakého zranění na svém reálném těle, nejspiše kvůli způsobení bolesti, vyplavení adrenalinu do krve a následnému zbystřeni smyslu, na který byl útok směrován. Základní plošné genjutsu techniky je možné zneškodnit uvolněním chakry do okolí. Za tímto účelem ninja utvoří pečeť tygra a vykřikne něco, co by se foneticky dalo zapsat jako "kaj", což znamená "uvolnění" nebo "zrušení".

Taijutsu: Tyto techniky jsou bojovým uměním ninjů. K jejich používaní není potřeba utvářet pečetě, místo toho ninjové trénují svá těla v odlišných způsobech boje. Ninjové mohou také používat svoje vrozené genetické schopnosti (Kekkai Genkai) k zdokonalení svého stylu boje. Klany jako Hyuuga mohou využít svoje schopnosti - v tomto případě schopnost vidět vnitřní proud chakry svého protivníka a zastavit ho nebo si osvojit technitu "Keiten" k vytvoření obranné bariéry vypuštěním chakry z jejich těl. Ačkoliv k těmto technikám nejsou potřeba pečetě, chakra je zde stále potřeba, jelikož právě díky ní jsou ninjové schopni provádět tyto kaskadérské kousky. Taijutsu mistrové dokáží dokonce otevírat jednu a více z 8 bran chakry a tudíž na určitou dobu zvýšit množství své chakry a tím i své schopnosti. Nevýhoda spočívá v tom, že ninjovy svaly jsou mnohem více namáhány a mohou se poškodit.
Techniky celkově se dělí do šesti skupin podle náročnosti:
E-úroveň - toto jsou techniky, které by měl znát každý ninja předtím než opustí akademii a stane se Geninem. Tyto techniky jsou také vyučovány v akademii.
Příklady: Bunshin no Jutsu, Kawarimi no Jutsu, Henge no Jutsu

D-úroveň - tyto techniky jsou přibližně na úrovňi kterou mohou zvládnout Genini. Tvoří většinu arsenálu Genina.
Příklady: Kage Shuriken no Jutsu, Juujin Bunshin, Shunshin no Jutsu, Narakumi no Jutsu

C-úroveň - tyto techniky jsou přibližne na úrovňi kterou mohou zvládnout Chuunini. Někteří Genini zvládají provést jednu nebo dvě tyto techniky a slouží jim jako jejich eso v rukávu při boji s nepřítelem.
Příklady: Kuchiyose no Jutsu, Nikudan Sensha, Shintenshin no Jutsu, Shishi Rendan

B-úroveň - tyto techniky jsou přibližně na úrovňi kterou mohou zvládnout Jounini. Chuunini a speciální Jounini jsou schopni zvládnout většinu technik z této úrovně.
Příklady: Kage Bunshin no Jutsu, Omote Renge, Sensatsu Suishou

A-úroveň - tyto techniky jsou na úrovňi Jounina nebo se jedná o zakázané techniky. Někteří Jounini si vytvoří svoji vlastní techniku, která jim slouží jako eso v rukávu, ale tito ninjové jsou většinou pouze z té malé skupiny, která má schopnosti skoro rovně Kagemu nebo se jim už stali.
Příklady: Chidori, Tajuu Kage Bunshin no Jutsu, Juin Jutsu, Goyou Kaiin

S-úroveň - tyto techniky jsou většinou zapovězeny nebo jsou známy jen jednomu ninjovi.
Příklady: Edo Tensei, Raikiri

Chakra

3. listopadu 2009 v 20:00
http://kof.jeeran.com/naruto/kabuto_tsunade/befor%20flowing%20of%20chakra.jpg
Chakra (čteme "čakra") je základní věc, bez které není možné používat i ty nejjednodušší techniky. Je to směs energie přítomné v každé buňce těla a duchovní energie získané pomocí cvičení a díky zkušenostem. Jakmile se tyto energie smísí, začnou proudit chakrovou oběhovou soustavou, která je podobná krevní oběhové soustavě. Touto soustavou se chakra rozvádí do všech 361 chakrových bodů v těle. S chakrou se dá manipulovat pomocí různých metod a dosáhnout tak potřebného účinku, kterého by se jiným způsobem nedosáhlo, např. chůze po vodě. Nejvíce používanou z těchto metod jsou ruční pečetě.
V závislosti na poměru, ve kterém je fyzická a duchovní energie smíchaná, lze vytvořit různé druhy chakry. Živelná chakra je nejběžnější a používá se na vykonávaní základních jutsu. Základními přírodními živly jsou země, oheň, blesk, voda, a vítr. Ninja má vždy blízký vztah k jednomu typu chakry, ale může vytvořit živelnou chakru nehledě na jeho vztah k ní. Každý živel je silnější i slabší než další živly. Pořadí je oheň, vítr, blesk, země a voda, kde každý živel je slabší než předchozí, ale je silnější než následující. Je to kruhová závislost, proto je voda slabší než země, ale je silnější než oheň.
Různé druhy kekkei genkai mohou využívat specifické živly, jako je např. dřevo a led, tím, že smísí chakru základních živlů. Normální ninjové toto nezvládnou, i když jsou schopni produkovat různé druhy chakry, nemohou je tvořit současně.

Zajímavosti

31. října 2009 v 22:39
Příjmení "Uzumaki" (渦巻) je slovní hříčka. Znamená to trojrozměrná spirála.

Naruto přidává k mnoha větám slovo "-ttebayo" (ってばよ). Často je slyšet "Dattebayo" (だってばよ). Tato věta nemá žádný význam, ale patří k němu a je to jeho "značka". V anglické verzi anime říká "věřte tomu!" (Believe it!).

Hodně se spekuluje, zda Naruto patří více k Sakuře nebo k Hinatě. Fanoušci se přou o to jaký pár by byl lepší.
Itachi svůj Uciha klan vyvraždil s toho důvodu, že mu to přikázal 3. Hokage Sandaime, který se obával, že Uchiha klan chce ovládnout celou Konohu pro sebe. Itachi nechal žít jen dva lidi z jeho klanu. Jedním je jeho bratr Saske, který za nic s toho nemohl a druhým je Uchiha Madara, který je mnohem silnější než itachi.
Naruto je synem 4. Hokage s čehož vyplívá že se oficielně může stát hokage.
4. Hokage se jmenoval Minato Namikaze a jeho přítelkyně Kushina Uzumaki
A Uzumaki Klan jako takový pochází ze Země vodních vírů
Tobi, který se stal po Sasorim členem Akatsuki je Uciha Madara poslední se Sasukem a Itachim z klanu Uciha. Uciha Madara je jedním z nejsilnějších shinobi na světě. Je tak silný že i Kyubi považoval jeho chakru za prokletou. Když získal nejsilnější mangekyou ze všech i Senju se začal obávat jeho moci.

Prokletá pečeť

29. října 2009 v 20:07
Orochimaru obvykle používá prokleté pečetě na své nejmocnější stoupence. Aby mohl Orochimaru aplikovat prokletou pečeť, musí toho, kterému ji hodlá dát, kousnout. Protože má Orochimaru ostré tesáky a natahovací krk, tak je to pro něj relativně jednoduchý úkol. Pečeť se pak objeví někde na těle nositele a ten po té ztratí vědomí. Pokud nositel toto bezvědomí přežije, tak se po té probudí s aktivovanou pečetí do první úrovně a jedná poněkud vztekle. Pečeť funguje tak, že pokud je aktivovaná, násilně čerpá chakru z nositelova těla, tím zvyšuje jeho chakrovou kapacitu vysoce nad úroveň původní hladiny, a tím i zvyšuje jeho fyzickou sílu.
Pečeť má dvě různé úrovně, které se odlišují změnou vzhledu nositele. Když je pečeť nečinná, tak vypadá jako malé černé tetování. Orochimaru má docela velkou zásobu prokletých pečetí, proto je většina jeho oblíbenců nemá stejné (kromě Zvučné čtyřky). Každá pečeť má vždy tři identické značky uspořádané v kruhovém obrazci. Pokud je aktivovaný první stupeň, tak značky začnou žhnout a začnou se opakovaně vytvářet po celém těle nositele. Jak moc se tyto značky rozšíří zavisí na uživateli, účinek pečetě závisí na stupni rozšíření těchto značek po těle. Druhá, finální, úroveň pečetě způsobí, že se černé značky spojí a úplně obalí tělo nositele pečetě. Po té se jeho tělo nepřirozeně změní, u každého jinak s jediným společným rysem - všichni mají žluté oči s černým bělmem (vyjímkou je jen Sasukeho sharingan). V této úrovni užírá pečeť uživatelovu osobnost, pokud je někdo v druhé úrovni příliš dlouho, tak zešílí. A nejen to, tyto mutace si vybírají daň i na lidském těle. Zkušení uživatelé prokleté pečetě mohou přeměňovat do druhé úrovně podle potřeby jen některé části těla.
Protože pečetě násilně čerpají chakru z uživatele, často se stává, že ho to při prvním použití pečetě zabije. Jak Orochimaru řekl, tak jen průměrně 10% lidí přežije aplikaci prokleté pečetě. A dokonce i když uživatel přežije, tak pro něj není moc snadné ovládat sílu pečetě. Proto Orochimaru vyvinul Seishingan drogu. Tato droga pomáha tělu si zvyknout na nepřirozené zvýšení síly, ale také zabije toho, kdo ji použije. Aby se tomu tak nestalo, musí se použít Shikokumujin (四黒霧陣 - technika Pečetě čtvrté formace černé mlhy), která zabrání smrti a jen udržuje člověka ve stavu podobnému smrti.
Orochimaru vyvinul prokleté pečetě během pokusů, které prováděl na vězni jménem Jugo, jehož tělo přirozeně produkovalo enzym, který spouští stav, na kterém jsou prokleté pečetě založené. Rozdíl mezi Orochimarovými pečetěmi a čistým enzymem jsou účinky, které mají: zatímco prokletá pečeť se dá ovládat, čistý enzym v člověku vyvolává nekontrolovatelný vztek. Ani Jugo nebyl schopen tyto účinky ovládat.


Jinchuuriki

29. října 2009 v 18:16
Ichibi no Schukaku
(Písečná)


Gaara vedl osamělý život, protože se ho lidé báli. Gaara je syn 4. Kazekageho a zároveň je 5. Kazekage, ale zpět k moci kterou mu dává to, že je Jinchuriki. Gaara má moc nad pískem, může z něj udělat cokoli, od klonu až po obří zeď, ale kolikrát to není Gaara, kdo písek ovládá. Písek ho ochraňuje i sám od sebe. Gaara se moc nevyspí, když pořádně usne tak jeho tělo ovládá moc zlého démona Shukaku.


Nibi no Nekomata
(Oblačná)


Nii Yugito byla stejně jako Gaara velkou částí vesnice, ale byla zabita Hidanem a Kakuzem. Mohla vyvolat obří chakra [čakra] stín, který zničil co mu stálo v cestě kromě Níiních přátel. O této postavě se moc neví.


Sanbi no Isonade
(Mlžná - za něj ještě Krvavá mlžná)
Yagura byl Mizukage ve skryté mlžné vesnici, ale zabily ho Akatsuki. Moc se o něm neví.
Potom co Yagura zemřel a Sanbi utekl, se objevil chlapec Yuukimaru, který ho mohl ovládat. Měl hrozně moc rád Guren která chtěla být Orochimarovou další schránkou dokud nepřišel Sasuke. Sanbiho nakonec získali Akatsuki


Yonbi no Sokou
(Kamenná)

Roushi cestoval po světě a vytvořil element lávy, který roztavil cokoli, ale byl zabit Kisamem Hoshikagim.


Gobi no Houkou
(Kamenná)

Han byl další z Kamenné. Nic moc se o něm neví. Byl hrozně moc silný ale přesto byl zabit Akatsuki.


Rokubi no Raijuu
Utakata je z Mlžné. Nic moc se o něm neví. Byl zabit Akatsuki.


Shichibi no Kaku
(Vodopádová)

Fuu byla kunoichi z Vodopádové, moc se o ní neví. Byla zabita Akatsuki, zřejmě Kisamem.


Yamata no Orochi
(Oblačná)
Kiraa Bee někdy také Killer Bee. Má hnědou pleť a sluneční brýle, na obličeji má vytetované býčí rohy a na rameni znak železa. Mluví jako raper.


Kyuubi no Youkou
(Listová)

Naruta určitě všichni znáte. Stejně jako Gaara měl tvrdé dětství, jeho rodiče mu zabil démon, kterého má v sobě. Naruto se může změnit do Kyuubiho formy. Při objevení čtvrtého ocasu se Naruto přestane ovládat a je schopen zabít i své přátele.

Byakugan

29. října 2009 v 8:32
Byakugan
(白眼 doslova znamená "Bílé oko", neboli "Uhrančivý pohled") je speciální dovednost (瞳術 Doujutsu - "Technika očí"), kterou přirozeně ovládají členové klanu Hyuuga. Uživatelé Byakuganu se vyznačují levandulovýma očima bez zornic. Když je Byakugan aktivovaný, má jeho uživatel kolem očí vystouplé žíly.
Uživatel Byakuganu má téměř 360 stupňové zorné pole s výjimkou malého slepého místa za prvním hrudním obratlem, který je jeho jediná známá slabina. Uživatelé Byakuganu vidí cokoli v rozsahu 50 metrů kolem nich, což z nich dělá bojové experty na blízko. Byakugan také dává uživateli schopnost vidět skrz nějakou věc na extrémně dlouhé vzdálenosti. Což se zdá být kombinací rentgenu a termografu, protože jak Hinata uvedla v příběhu s Bikouchu, objekty, které mají stejnou teplotu jako okolí, jsou špatně vidět. Byakugan může být zablokovaný, jedině v případě jako bylo Ranmarovo kekkei genkai, jinak ne. Ne jako Sharingan, který může být zablokovaný každou dostatečně neprůhlednou substancí. Je tu ještě možnost blokování pomocí jistých silných pečetí. Byakugan je užitečný pro hledání, sledování a poznávání cíle. Jeho účinnost závisí na schopnostech uživatele.
Jeden z nejmocnějších aspektů Byakuganu je schopnost vidět vnitřní chakrový systém, což je klíčový aspekt použití Juukenu (Vznešená pěst), který právě útočí na tento systém. Pokud je Byakugan dostatečně vyvinutý, může uživatel vidět jednotlivé chakra body, které umožňují zastavit úplně protivníkův tok chakry tak, že oponent nemůže vykonávat techniky, které vyžadují použití chakry. Mistři Byakuganu mohou dokonce zabit jediným úderem.
Ochrana schopnosti Byakugan je velmi důležitá pro Hyuuga klan a vedla k vývoji propracované rodinné hierarchie. Hyuuga klan je rozdělený na dvě části: hlavní rodinu (宗家 sou-ke) a vedlejší rodinu (分家 bun-ke). Hlavním účelem vedlejší rodiny je chránit hlavní rodinu a tajemství Byakuganu. Schopnosti členů vedlejší rodiny a jejich svoboda jsou omezeny pomocí prokleté pečetě, která je umístěná na čele každého člena vedlejší rodiny. Pomocí speciální techniky, kterou znají jen členové hlavní rodiny, může být tato pečeť aktivována, po aktivování ničí mozkové buňky osoby s pečetí. Pokud člen vedlejší rodiny zemře, prokletá pečeť zapečetí schopnost Byakugan tak, že nepřátelé nebudou schopni objevit tajemství této dědičné vlastnosti.
Existuje několik technik vyvinutých pro uživatele Byakuganu jako doplněk jejich schopností, mezi nejpozoruhodnější patří obranné technicky - Hakkeshou Kaiten (八卦掌回天, Vír proroctví) a Hakke Rokujuuyon Shou (八卦六十四掌, 64 úderů). Hinata i Neji vyvinuli silnější varianty těchto technik.

Sharingan

28. října 2009 v 18:52

Sharingan


Preklad: Neni, pouze alternativni nazev- "Oko kopirujiciho kruhu" (Copying Wheel Eye)
Pouziva: Uchiha Obito, Uchiha Itachi, Uchiha Sasuke, Hatake Kakashi, ...
Uroven: N/A
Dosah: N/A
Typ: Podpurna
.::. .::. .::.Sharingan je geneticka schopnost klanu Uchiha. Uchihove jsou pry potomky klanu Hyuuga, u kterych se kdysi davno zmenil Byakugan na Sharingan. Tato ocni technika (Doujutsu) dava svemu uzivateli schopnost precist genjutsu, taijutsu a ninjutsu a diky tomu se mu vyhnout. Clenove klanu si take mohou skoro okamzite zapamatovat techniku pote, co byla provedena, vcetne retezce rucnich peceti a spravneho uziti chakry. Nicmene clenove klanu nemohou zkopirovat techniky, ktere jsou unikatni pro jine klany a k jejich provedeni je nutne mit nalezity geneticky predpoklad. Diky tomuto clenove klanu jsou stezi porazitelni a tezke situace casto zvysuji jejich schopnosti a umozni jim dosahnout jejich plneho potencionalu.
Clenove klanu Uchiha nejsou touto schopnosti obdareni od narozeni; je aktivovana behem zivota, vetsinou behem emocionalne vypjateho tezkeho souboje. Sharingan muze byt premisten do jineho ne-Uchihy ninjou-doktorem, coz se stalo u Uchihy Obita a Hatake Kakashiho. Jelikoz jeho telo (Kakashi) nebylo utvoreno k tomu, aby ovladalo Sharingan, je toto oko porad aktivovano a konzumuje Kakashiho chakru, kdyz je pouzivano. Aby snizil dopad Sharinganu na sve telo, oko se Sharinganem si zakryva a vetsinou ho nepouziva. Take stoji za zminku, ze Kakashi, jez neni clenem Uchiha klanu, byl schopen vylepsit Sharingan ze dvou "carek" (tomoe) na tri pote, co ziskal toto oko.
Sharingan se sklada ze tri "carek". Uroven ovladani Sharinganu se da poznat podle poctu tecek, kdy se pri postupu na dalsi uroven vytvori nova. Tri tecky jsou vetsinou nejvyssi urovni. Vzacny Mangekyou (kaleidoskop) Sharingan je unikatni urovni Sharinganu, mimo definice standartniho "teckoveho" Sharinganu (preklad bude dodan pozdeji). Oko se dvema teckama je schopno zachytit a vysledovat pohyb nepritele a provadet kopirovani nekterych nepritelovych technik. Pro vyhnuti se utoku je instinktivne pouzivana pro Uchihy vrozena rychlost a obratnost a schopnosti Sharinganu. Tri teckovy Sharingan vsak pomaha svemu uzivateli velice i na tomto poli.
Dve tecky tak dovoluji ninjovi prokouknout genjutsu a videt okolni realitu tak, jak opravdu je. Umoznuje take prokouknout nepritelovo telo a spatrit jejich chakru. Ackoliv toto oko neni schopne spatrit tenkutsu (body na tele, ve kterych se shromazduje chakra a ze kterych je nasledne uvolnovana) a cirkulacni system chakry, dokaze videt pohyb a tok chakry. Toto muze pomoci pri zjistovani, zda je osoba pod vlivem genjutsu nebo jestli je utocnik pravy nebo jenom klon.
Oko se trema teckama dovoluje uzivateli spatrit naznak nepritelova pristiho pohyba na zakladu stahovani svalu v jeho tele. Toto zabranuje zbytecnym pohybum a umoznuje clenovy klanu nashromazdeni chakry, tolik potrebne k boji. Dovoluje jim to take zesynchronizovat svoje pohyby k utoku do dane oblasti chvili predtim, nez se tam protivnik vubec objevi a diky tomu ho zasahnout nepripraveneho.
Tri tecky take dovoluji Uchihovy schopnost sesilat genjutsu a hypnotizovat pote, co si pohlednou s protivnikem z oci do oci. Toto muze byt pouzito k donuceni protivnika k pouziti utoku ci pohybu na zaklade prani Uchihy. Hypnoza take muze slouzit jako genjutsu protiutok, ktery je schopnosti obratit genjutsu zpet na sesilatele bez nutnosti vytvaret retezec peceti.

Akatsuki

28. října 2009 v 9:24
Akatsuki, znamená doslova Rozbřesk, je zločinecká organizace třídy S. Jejich hlavním cílem je shromáždit všechny ocasaté démony pro jejich plán na ovládnutí světa. Akatsuki hrají zpočátku vedlejší roli, ale později se stanou hlavními nepřáteli našich hrdinů
Před realizací svých plánů bylo členů Akatsuki deset a každý byl zločinec třídy S a pocházeli každý z různých vesnic. Členové byli vždy rozděleni do týmu po dvou kromě Zetsu, který působí v organizaci jako špión a využívá svoje jedinečné schopnosti k prospěchu organizace. Každý člen Akatsuki musí mít dobrou týmovou spolupráci se svým partnerem a to i přesto, že je každý jiný. Navzdory tomu má sotva kdy organizace setkání všech členů, což je vidět na konci první části kdy jeden z nich řekne: "Naposledy jsme se takto sešli před sedmi lety, když Orochimaru opustil naši organizaci".
Akatsuki jsou velmi rozšíření, zahrnují několik zemí a skoro v každé mají špeha. Každý tým má za úkol najít ocasatého démona a pak zahájit přípravy na jeho zapečetování. Mají různé skrýše s mnoha pastmi, které zajisťují aby je nikdo nerušil, když provádějí tři dny trvající rituál přes astrální projekci.
Členové nosí dlouhé tmavé pláště s červenými mraky a dlouhým límcem. Všichni členové mají nalakované nehty s různými barvami a mohou mít slaměné klobouky s malou rolničkou. Klobouky nosí spíše více dole aby procházeli mezi lidmi bez povšimnutí. Někteří členové mají na své čelence přeškrtnutý znak svojí vesnice na důkaz toho, že už do své vesnice nepatří.

Hodnosti

26. října 2009 v 16:04
V manze a anime Naruto se hodnosti ninjů ze Skrytých vesnic dělí na několik skupin. Ne všichni ninjové jsou stejně dobří, jejich hodnost odpovídá tedy jejich zkušenostem, vlastnostem, počtu zvládnutých technik a podobně. Slovo ninja ve starém Japonsku nejprve označovalo špeha. Později se takto ale začali označovat členové speciálních jednotek, které měly za úkol získávat informace, provádět vraždy a špehovat. Ninjové vždy ovládali různá bojová umění.

Učeň

Toto není podstatě hodnost, takto se nazývají libovolné osoby, které vede zkušenější ninja. To může zahrnovat i ty, kteří nejsou v ninja akademii a přesto je někdo trénuje. Jedná se například o trénink, kdy Genin (viz níže) Uzumaki Naruto vedl neformální trénink Konohamaru, Udona, a Moegi. Spadá sem i Ebisův trénink Konohamaru v počátečních epizodách, ačkoli jeho trénink je výrazně specializovanější.
Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběh!
Jinak ale i Jounin (viz níže) nebo ninja ještě vyšší pozice může také vzít učně do výuky hodně pokročilejších ninja technik. Jedná se například o trénink, kdy každý z legendárních Sanninů vede jednoho člena týmu 7. Jiraiya vede Naruta, Tsunade vede Sakuru a Orochimaru vede Sasukeho.

Student akademie

Akademie je místem, kde adepti na ninji začínají svůj trénink. Dokud nesloží závěrečnou zkoušku na akademii, tak nejsou považováni za ninji. Studenti akademie podstupují různé praktické zkoušky všech druhů a jsou jim do hlavy vtloukány základy bytí ninjou. Sem patří hlavně použití zbraní (jako jsou kunai a shuriken), zvládání základních ninja technik (např. Henge no Jutsu - technika přeměny, Nawanuke no Jutsu - technika rozvázání lana, Kawarimi no Jutsu - technika přemístění a Bunshin no Jutsu - technika klonování) a dokonce i příprava na ovládání Chakry (energie pro provádění ninja technik).
Při úspěšném ukončení studia na akademii studenti dostanou speciální čelenku se znakem své vesnice. I když se to nazývá čelenka, tak to mnoho postav nosí různě. Přesně se to jmenuje Hitai Ate - ochranná čelenka.
Požadavky pro úspěšné ukončení studia na akademii se liší od vesnice k vesnici. Ve Skryté Listové je třeba složit konečný test a ovládat základní techniky. Ve Skryté Mlžné vesnici jednou měli jako zkoušku boj na život a na smrt, ale díky nešťastné události, kdy Momochi Zabuza povraždil všechny žáky, kteří měli skládat zkoušku, byl tento způsob zkoušky zrušen.

Genin

Genin (doslovně přeloženo "nižší ninja") je nejnižší úroveň ninji. Mezi Geniny jsou nejvíce vidět rozdíly v dovednostech. Ten, kdo se stane Geninem, začne pracovat pro svou vesnici. Plní různé mise a tím své vesnici (ale i sobě) vydělává peníze. Geninové jsou typicky posíláni na mise typu D, což je hned po E druhá nejnižší. Mise typu D jsou většinou bezpečné mise, skoro vždy to je manuální práce. Velmi zřídka jsou Geninové posláni na C mise, které se už blíží skutečné práci ninji (ale stále jsou téměř bez rizika). Když byl ve Skryté Listové nedostatek ninjů, museli i Geninové plnit mise vyšších úrovní.
Geninové jsou často ve čtyřčlenných skupinkách, tři Geninové a jeden Jounin (jejich mistr). Takto se mají naučit týmovou práci a zvykat si na ninja život. Složení týmů je takové, aby celková síla skupinek byla přibližně stejná. Například Naruto, který prošel s nejhoršími známkami, je v týmu s Sasukem, který měl pro změnu nejlepší známky a se Sakurou, ta měla zase nejlepší písemky. Týmy jsou obvykle tvořeny dvěma kluky a jednou holkou. Týmy se skládají i podle jejich zaměření. Například tým Kurenai (Yuuhi Kurenai, Inuzuka Kiba, Hyuuga Hinata a Aburame Shino) se specializuje na přežití a stopování a tým Gai (Maito Gai, Hyuuga Neji, Rock Lee a Tenten) se specializuje na taijutsu (boj na blízko) a umění se zbraněmi.

Chuunin

Chuunin (doslovně přeloženo "střední ninja", čteme "čůnin") je ninja, který je schopen hlídat a vést jiné ninji. Někteří pracují jako učitelé (třeba jako Umino Iruka) a jiní zase slouží jako vůdcové menších týmů (třeba Nara Shikamaru). Chuuninové jsou typicky posíláni na C nebo B mise.
Aby se Genin stal Chuuninem, tak musí projít přes zkoušku složenou ze tří částí: první část testuje jejich schopnosti shromažďování informací a schopnosti rozhodování (stejně jako jejich celkové pochopení ninja filozofie), druhá část prověří jejich schopnosti při splňování úkolů a schopnost držet směrnic a třetí se skládá z bojů mezi těmi, kteří prošli předchozí dvě části. Třetí část sleduje porota složená z vysoce postavených ninjů, která pak rozhodne o tom, kdo se stane Chuuninem. Nezáleží na tom, kdo vyhraje, ale hodnotí se jejich výkon během bojů. Kdokoliv, kdo se dostane to třetího kola, má možnost stát se Chuuninem.
V minulosti si každá vesnice pořádala svou vlastní Chuuninskou zkoušku. Ale po třetí válce ninjů všechny vesnice souhlasily, že budou pořádat jedny zkoušky vždy ve vesnici, kterou zvolí. To mělo také přispět ke zlepšení vztahů mezi vesnicemi. Chuuninská zkouška se pořádá dvakrát ročně. Po dosažení hodnosti Chuunin může ninja nosit taktickou vestu obsahující svitky, není to ale povinné.

ANBU

(doslovně přeloženo "temná strana", neboli "Černé jednotky") je zkratkou z Ansatsu Senjutsu Tokushu Butai (čteme "Ansacu sendžucu tokušu butai). Volně přeloženo to znamená "Speciální vraždící a taktická skupina". Jméno je slovní hříčka, podobně jako v angličtině jsou zkratková slova S.W.A.T. nebo S.H.I.E.L.D., tak zde dva kanji znaky zkrátily celou skupinu znaků a samy o sobě mají význam jiného slova.
ANBU je skupina extrémně nadaných ninjů, kteří vykonávají atentáty, chrání vesnici před těmi největšími hrozbami, provádějí mise typu S v nepřátelských zemích a podobně. Poznat členy ANBU je jednoduché, nosí zvířecí masky, hlavně kvůli utajení jejich identity. V Narutu téměř všichni ANBU nosí meče. ANBU je organizace, která slouží přímo pro Kage (viz níže). Hatake Kakashi byl dříve také člen ANBU a Uchiha Itachi se stal kapitánem ANBU ve věku 13 let. Morino Ibiki, zkoušející z první části Chuuninské zkoušky, je šéf oddělení pro mučení a výslechy v ANBU v Listové vesnici (Konoha Anbu Goumon/Jinmon Butai).
Jako ostatní ninjové, tak i členové ANBU pracují ve skupinách čtyři. Tři členové ANBU a jeden velitel skupiny. Členové ANBU jsou vybráni z řad Chuuninů a postupně se propracovávají až na kapitána ANBU. Kapitáni jsou obvykle ninjové na úrovni Jounin nebo Tokubetsu Jounin (specializovaní na vraždy).

Jounin

Jounin (doslovně přeloženo "vyšší ninja", čteme "džónin") je obecně velmi zkušený ninja se značnými individuálními dovednostmi. Slouží jako velitelé větších týmů a zastávají vyšší pozice. Často jsou posíláni na mise A a zkušený Jounin může být dokonce i poslán na mise typu S (to jsou naprosto nejtěžší mise). Jak již bylo řečeno, tak často vedou tříčlenné týmy Geninů. Mezi Jouniny se také řadí tak zvaní "Tokubetsu Jounin", což je něco mezi Chuuninem a Jouninem. Tokubetsu Jounin (doslovně přeloženo "specializovaný vyšší ninja", čteme "tokubecu džónin). Tokubetsu Jouninové jsou podřízeni běžným Jouninům a mistrně ovládají jednu činnost. Příklad Tokubetsu Jounina by mohl být Morino Ibiki. Jeho jedinečnou schopností je kompletně porozumět pochodům lidské mysli a je mistrem výslechu (v této oblasti má hodnost ANBU). Dále třeba i Ebisu je Tokubetsu Jounin, ten se specializuje na činnost elitního učitele.

Kage

Ti, kteří dosáhli titulu Kage (doslovně přeloženo "Stín"), jsou vůdcové pěti nejsilnějších Skrytých vesnic. Kage je obvykle nejsilnější ninja z vesnice. Někdy to však neplatí, například stačí, aby byl nejsilnější v době volby nového Kage. Kage může být ve vesnici pouze jeden. Kage se může vzdát vedení a na své místo pustit někoho jiného, avšak titul Kage mu zůstane. Takto dojde k situaci, kdy jsou dva nebo více Kagů, ale pouze jeden je aktivní. Toto je příklad stavu, kdy byl Čtvrtý i Třetí Hokage současně. Vedení měl vždy pouze jeden, po smrti Čtvrtého se vedení vrátilo zase Třetímu. Kage kontrolují své území, dohlížejí na aktivity jejich vesnic a jsou vůdcové ninja společnosti. Také Uzumaki Naruto se chce stát Hokagem.
Dalším Kagem se často stává rodinný příslušník předchozího Kageho nebo někdo, koho předchozí Kage učil. Například Gaara, který se stal po svém otci dalším Kazekagem, Čtvrtý Hokage, kterého učil student Třetího Hokageho Jiraiya nebo Tsunade, vnučka Prvního Hokageho a bývalá studentka Třetího Hokageho.
Pět nejznámějších Kage má své tituly upraveny podle své vesnice. Jsou to:
Hokage (doslovně přeloženo "Ohnivý stín") - Kage ze Skryté Listové.
Kazekage (doslovně přeloženo "Větrný stín") - Kage ze Skryté Písečné.
Mizukage (doslovně přeloženo "Vodní stín") - Kage ze Skryté Mlžné.
Raikage (doslovně přeloženo "Bleskový stín") - Kage ze Skryté Oblačné.
Tsuchikage (doslovně přeloženo "Zemský stín", čteme "cučikage") - Kage ze Skryté Skálové.
V anime se představil ještě jeden Kage - Hoshikage (doslovně přeloženo "Hvězdný stín") - ze Skryté Hvězdné zěmě. Ovšem tento titul není oficiálně uznáván, tento ninja si ho dal sám. Orochimaru, zakladatel a vůdce Skryté Zvučné vesnice, si také říká (nebo je fanoušky označován za) Otokage (doslovně přeloženo "Zvučný Stín"), ale opět to není oficiální titul, protože Skrytá Zvučná vesnice není počítána mezi pět velkých Skrytých vesnic.

Třída "S"

Do této třídy se dostanou ninjové, kteří mnohonásobně překročí průměrného Jounina a získají tak přímo legendární pozici. Tito ninjové se nazývají S-ninjové. Tato třída ovšem není úřední hodnost, podle papírů jsou to stále Jouninové, někdy to může být i nižší nebo nemusejí mít vůbec žádnou hodnost. Tito ninjové spadají pod nějakou vesnici, jsou to například vůdci vznešených klanů nebo poustevničtí ninjové, kteří jsou oddaní jedné vesnici, ale nejsou pod formální kontrolou (např. Jiraiya). Někteří ninjové této úrovně pomalu zapomínají na svou vesnici a jsou za svým vlastním cílem, to jsou pak hledaní ninjové (viz níže). Ninja organizace zvaná Akatsuki je celá složena z hledaných ninjů třídy S.
Ninjové třídy S jsou velmi ctěni, často oslovováni přezdívkami, které jim spojenci nebo nepřátelé dali. Jedna skupina ninjů, která celá získala toto označení je skupina legendárních Sanninů z Listové: Jiraiya (Gama Sennin - žabí poustevník), Orochimaru a Tsunade (Densetsu no Kamo - legendární smolař). Další ninjové třídy S jsou Čtvrtý Hokage známý jako Konoha no Kiiroi Senkou - Žlutý blesk z Listové a otec Kakashiho Hatake Sakumo známý jakp Konoha no Shiroi Kiba- Bílý tesák z Listové.

Vojenská policie v Listové


Vojenská policie v Listové (Konoha Keimu Butai) je speciální organizace v Listové, ostatní vesnice mají pravděpodobně také podobné organizace. Vojenská policie se většinou skládala členů klanu Uchiha (klan Uchiha tuto organizaci založil), nyní ovšem zbyli pouze Sasuke a Itachi, takže do vojenské policie nyní mohou všichni. Vojenská policie hlídá dodržování práva uvnitř vesnice. Jejich pravomoc je prakticky neomezená, jediné, kdy nemohou zasáhnout, jsou věci pod přímým dohledem Hokageho.

Ztracený ninja


Ztracení ninjové ("nukenin", doslovně přeloženo "ztracení ninja") jsou ninjové, kteří opustili svou vesnici a jako takoví mohou mít libovolnou hodnost. Tito ninjové jsou považováni za zrádce a jsou hledáni kvůli tomu, že znají různá tajemství ze svých vesnic. Jiné Skryté vesnice mají často zájem koupit tyto informace, protože se pak mohou hodit v bitvách nebo k poznání nových Jutsu (technik). Mezi ztracené ninji patří Orochimaru, všichni členové Akatsuki a Momochi Zabuza (který už není).
Někteří ztracení ninjové mají škrábanec přes ochrannou čelenku, toto je hlavně charakteristické pro Akatsuki, kteří to udělali pro symbolické účely. Ochranná čelenka Sasukeho má také škrábanec, ale to bylo způsobeno bojem s Narutem.

Naruto výroky,citáty a vtipy

25. října 2009 v 17:24
Legrační:
"Naruto, je sice pěkné, že sis tak duchaplně odstranil jed, ale teď zase vykrvácíš když ztratíš ještě víc krve...doopravdy." -Kakashi
"Hezká dívka mě na cestě zastavila, tak jsem tancoval." -Kakashi
"Ahoj studenti, dnes jsem se ztratil na cestě života." -Kakashi
"Hmm, jak to říct...Můj první dojem z vás je...nesnáším vás!" -Kakashi
"Co?! Jaktože nezapůsobila moje svůdnost?!"-Ino
Kankuro: "Jsi zajímavý kluk, líbíš se mi."
Naruto: "Ty nejsi zajímavý, nelíbíš se mi."
Kankuro: *myslí si* "Ten holomek...hodlám ho zabít."
"Drž hubu ty plochá Tsunade!"-Jiraiya
"Mimochodem, jsem kluk." -Haku
"Nechci vám říct, co mám rád a co ne." -Kakashi
"Akamaru teď vypadá chutně." -Chouji
Gai: Jste v jarním čase vašich životů, správně!? Naruto, Sasuke, Sakura: *překvapeni* Zvláštní chlap Sakura: Super unikátní, super chlapecký účes... Naruto: Su-super bujné obočí. To je poprvé co vidím takovou věc...
"Výbuch mládí!" -Gai
"Tak mistr Ebisu je skrytý perverzák?" -Kakashi
"Teď, Lee, 500 koleček kolem pole!" -Gai
"Byli to tvoji žáci, teď to jsou moji vojáci." -Kakashi
"Hej, šéfe, jsi si jistý že Sakura je holka? Podívej se na velikost jejího čela!." -Kakashi
"Nejsem perverzní. Jsem super perverzní." -Jiraiya
"Pod touto maskou je...další maska!" -Kakashi
"Jsi slabý, tak co to máš mezi nohama?"-Sai (k Narutovi)
"No..sice prohrál, ale stejně ho pozvu na jídlo."-Asuma (o Choujim)
"To nemůže být pravda...Žlutý blesk z Konohy? Naše Skrytá kamenná vesnice...nás učila, abychom utekli, jestli uvidíme tohohle člověka"-Ninja z Kamenné vesnice
Inspirující/Zajímavé:
"Jako ninjové musíme jít za ideály listové a chránit je!" -Neji
"Nesmíme nechat komukoliv z vesnice k Orochimaru jít. Nikdy. Naruto, máš lepší oči než já. Sasuke je teď v temnotě." - Neji
"Nemůžeš mě porazit. Věci jsou tak prostě dány." -Neji
"Mám důvod tady neprohrát! Vždycky mi říkali, že jsem génius. Proto nemůžu prohrát. Kvůli všem těm, kteří věří že jsem génius. Říkals, že slabá postava umírá první, viď? Koukni na tuhle situaci. O osudu si lidé prostě nerozhodují." -Neji
"Je tu někdo kdo může Sasukeho v temnotě najít a zachránit ho. Protože ty, Naruto, jsi mě zachránil z temnoty." -Neji
"Hinata-sama, tvé činy jsou prostě naivní. Lidé se nemohou změnit " -Neji
"Tato hra...když jsi se mnou začal bojovat, tak už bylo rozhodnuto." -Neji
"Na rozdíl ode mě, ty nejsi loser." -Naruto
"Věř tomu!" -Naruto
"Už nikdy neuteču! Nevezmu svá slova zpět! To je má cesta ninjy!"-Naruto
"Stát se Hokagem je můj sen!" -Naruto
"Teď to chápu. I kdybych měl ochutnat ďáblovo ovoce, musím získat moc. Jsem mstitel." -Sasuke
"Nestojíš ani za to abych tě zabil. Bláznivý bráško." -Itachi
"Jestli mě chceš zabít, opovrhuj mnou, nenáviď mě a žij si špatně... Uteč a opatruj svůj život. A jednou, až budeš mít stejné oči jako já, přijď za mnou." -Itachi
"Ten den jsi mě naučil, jak je samota bolestivá! Teď to chápu dobře. Mám rodinu, mám přátele, ale když odejdeš...pro mě...to bude stejné jako být sama!" -Sakura
"Vše co jsem dělala bylo, že jsem je zezadu sledovala...teď se oni budou zezadu dívat na mě!" -Sakura
"Smysl života asi není. Pravděpodobně během života najdeš něco zajímavého co můžeš dělat. Jako jsi našel tuhle květinu. Jako jsem já našel tebe." -Orochimaru
"Bojuju jen pro sebe a žiju abych miloval jen sebe." -Gaara
"Duše potřebuje smsl života..a tak jsem se rozhodl, že můj smysl života je zabíjet každého kromě mě. Cítím se živý..."-Gaara
"To co říkám, na konec, jsme každý sám, správně?" -Tenten
"Kytka není na nic jestliže nevykvete." -Ino
"Ninjové, kteří porušují pravidla a předpisy jsou nazýváni špína, ale ti, kteří se nestarají o své společníky jsou mnohem horší než špína."-Uchiha Obito
"Mé jméno je Uzumaki Naruto! Neprohraju ani s jedním z vás!" -Naruto
"Je tu hodně věcí co nemám rád a doopravdy rád nemám nic."-Sasuke
"Když máš někoho koho ochraňuješ, sraneš se doopravdy silným." -Haku
"Jak problémové." -Shikamaru
"Byla jsem schopna se trochu změnit...?" -Hinata
Neji: Proč tolik bojuješ proti svému osudu? Naruto: Protože jsi řekl že jsem loser.
"Nemohla jsem..nemohla jsem zastavit Sasukeho. Já-já si myslím, že jediná člověk co může zastavit Sasukeho jsi ty Naruto, jen ty.." -Sakura
"Teď když to říkáš, ano, mohl bych mé milované pomstít. Ale vidíš, všichni moji milování jsou už mrtví." -Kakashi
"Za odvahou nic není." -Kakashi
"Mé tělo se pohybovalo samo ty pako...nesnášim tě." -Sasuke
"Odpadlík přemůže génia pomocí těžké práce." -Rock Lee
"Opravdu jsem chtěl být jako ty. Byl jsi má...inspirace. To proto...jsem tenkrát byl doopravdy šťastný...když jsi mě konečně přijmul. Bylo to poprvé co jsi mi to řekl."-Naruto
"Od té doby, i když bych si to nikdy nepřiznal...jsme byli přátelé."-Naruto
"Nebylo to bezvýznamné. Pro mě ses...stal mým nejlepším přítelem."-Sasuke
"Je pravda, že nevím nic o rodičích nebo sourozencích, ale když jsem s Irukou-sensei, tak se ptám...jestli je to stejné jako mít otce...a když jsem s tebou...jestli je takovéhle mít bratra."-Naruto
"Tati, konečně mám přátele."-Chouji
"Tam kam odešel ho nemůžu následovat. Ne, je to jiné místo kam každý z nás jde. Nevím o vhodnějším osudu pro zlého ninju. "-Zabuza
"Co se děje? Bojíš se, že jsem silnější než ty, Sasuke-chan?" -Naruto
"Nejdůležitější věc pro ninju je týmová práce!" -Yondaime
"Důležitější než tahle mise je záchrana Rin!!!"-Obito
"Kakashi, myslím, že jsme se konečně stali přáteli...nedokázal jsem se Rin přiznat...chtěl jsem s vámi být déle *zemře*" -Obito
"Rin...Obito tě měl rád...miloval tě...byla jsi pro něho důležitá...kvůli tomu tě budu chránit i za cenu vlastního života." -Kakashi
"Vše co kvete jednoho dne uvadne" -Orochimaru
"Být prvotřídní je něco o čem se musí přemýšlet. Mít sílu znamená izolovat se a stát se arogantním. I když jsi zezačátku chtěl jen naplnit svůj sen." -Itachi
"Co o mě víš, když nemáš rodiče ani sourozence? Co o tom víš, když jsi už od začátku sám? Huh? Trpíme kvůli našim poutům! Chápeš jaké to je každého ztratit?" -Sasuke

Narozeniny

25. října 2009 v 15:19
Leden
(January)
01 - Gai
02 - Iwashi
04 - Haku
08 - Hiashi & Hizashi
19 - Gaara
23 - Shino
Únor
(February)
08 - Sarutobi
11 - Sigure
21 - Yoroi
29 - Kabuto
Březen
(March)
08 - Ebisu
09 - Tenten
20 - Ibiki
27 - Hanabi
28 - Sakura
Duben
(April)
02 - Cloud Ninja Leader
03 - Udon
04 - Gatoh & Tonbo
05 - Tazuna
06 - Waraji
Květen
(May)
01 - Chouji
04 - Tsunami
07 - Midare
08 - Homura
15 - Kankurou
26 - Iruka
30 - Baiu
Červen
(June)
06 - Gouzu & Meizu
08 - Moegi
09 - Itachi
11 - Kurenai
12 - Dosu
Červenec
(July)
03 - Neji
04 - Baki
06 - Kin
07 - Akamaru & Kiba
17 - Gemma
21 - Kotetsu
23 - Sasuke
Srpen
(August)
02 - Tsunade
10 - Yamato
15 - Zabuza
21 - Kaiza
23 - Temari
28 - Raidou
Září
(September)
01 - Koharu
03 - Aoba
14 - Zaku
15 - Kakashi
22 - Shikamaru
23 - Ino
Říjen
(October)
10 - Naruto
18 - Asuma
19 - Suzume
21 - Mizuki
24 - Anko
27 - Orochimaru
Listopad
(November)
02 - Hayate
05 - Wind Country Lord
11 - Jiraiya
15 - Mubi
16 - Kagari
25 - Izumo
27 - Rock Lee
30 - Misumi
Prosinec
(December)
01 - Zouri
20 - Oboro
24 - Madam Shizimi
25 - Inari
27 - Hinata
30 - Konohamaru

Pečetě

13. října 2009 v 20:22
K provedení techniky ninja potřebuje vytvořit určité kombinace ručních pečetí, které jsou pojmenovány podle zvířat čínského horoskopu. Díky velkému počtu ručních pečetí a jejich všemožné kombinaci existuje skoro nekonečné množství technik k objevení. To platí pouze pro ninjutsu a genjutsu, pro taijutsu nejsou pečetě potřeba uvářet.


Krysa
Krysa je první znamení čínského zvěrokruhu. Je spojena se severem a měsícem listopad.
Poznámka: Pečeť krysy se používá v Nara klanu pro používání stínů.

Tygr
Tygr je třetí znamení čínského zvěrokruhu. Je spojen s východozápadem a měsícem leden.
Poznámka: Tigr je spojen s ohnivou manipulací elementu.

Králík
Králík je čtvrté znamení čínského zvěrokruhu. Je spojen s východem a měsícem únor.

Drak
Drak je páté znamení čínského zvěrokruhu. Je spojen s východem a měsícem březen.

Had
Had je šesté znamení čínského zvěrokruhu. Je spojen s jihovýchodem a měsícem duben.
Poznámka: Had je spojen se zemní manipulací elementu.

Kůň
Kůň je sedmé znamení čínského zvěrokruhu. Je spojen s jihem a měsícem květen

Ovce
Ovce je osmé znamení čínského zvěrokruhu. Je spojena s jihováchodem a měsícem červen.

Opice
Opice je deváté znamení čínského zvěrokruhu. Je spojena s východozápadem a měsícem červenec.

Kohout
Kohout je desáté znamení čínského zvěrokruhu. Je spojen se západem a měsícem srpen.

Pes
Pes je jedenácté znamení čínského zvěrokruhu. Je spojen se západem-severozápadem a měsícem září.

Prase
Prase je dvanácté znamení čínského zvěrokruhu. Je spojeno se severo-západem a měsícem říjen.

Démoni

10. října 2009 v 17:47
Bijuu jsou ocasí démoni pocházející z japonské mytologie. Tito démoni se dělí do devíti úrovní. Každý z nich má ohromné množství chakry, která z nich dělá bojové bestie tak silné, že jedinou možností, jak je zneškodnit, je zapečetit je do novorozeňat. Ale ten, kdo pečeť provede, přitom umře. Čtvrtý Hokage byl jeden z těch lidí, kteří obětovali život, aby zapečetili démona a ochránili svět. Člověk se zapečetěným démonem v sobě se nazývá Jinchuuriki. Každý démon má různé množství ocasů v rozsahu od jednoho až k devíti ocasům.
 • Bezocasý démon - Reibi
 • Jednoocasý démon - Ichibi no Shukaku, nabývá vzhledu mývala.
 • Dvouocasý démon - Nibi no Nekomata, má vzhled kočky.
 • Trojocasý démon - Sanbi no Isonade, má vzhled želvy.
 • Čtyřocasý démon - Yonbi no Sokou, nabývá vzhledu nějakého plaza.
 • Pětiocasý démon - Gobi no Houkou, nabývá tvaru psa.
 • Šestiocasý démon - Rokubi no Raijuu, nabývá tvaru lasičky.
 • Sedmiocasý démon - Shichibi no Kaku, nabývá tvaru jezevce.
 • Osmiocasý démon - Yamata no Orochi, nabývá tvaru hada.
 • Devítiocasí démon - Kyuubi no Youkou, nabývá tvaru lišky.

Reibi (bezocasý démon)
Je to nuloocasý nebo bezocasý démon podle toho jak se vám to líbí víc. Reibi je démon, který získává sílu z negativních emocí. Je v podstatě ve všech, kteří mají špatné vzpomínky.
Oběvil se v Naruto Shippuden Movie 2.


Shukaku (jedno-ocasý démon):
Tento démon je zapečetěn v Gaarovi z Písečné vesnice. Démon byl zapečetěn Kazekagem, otcem Gaary. Kazekage chtěl využít démonovu sílu a proto ho zapečetil do Gaary. Tento démon je podobný mývalovi. Díky démonovi dokáže Gaara perfektně ovládat písek.


Nibi (dvou-ocasý démon):
Démon podobné kočce je zapečetěn do Nii Yugito. Díky démonovi má sílu, pomocí které dokáže vytvářet destruktivní ohnivé koule. Nibi je též znám jako "Žijící stín".


Sanbi (troj-ocasý démon)
Sanbi je podobný mořské želvě. Žije v oceánu a nikdo si ho netroufl zapečetit dokud nepřišla organizace Akatsuki. O tomto démonovi se ví velmi málo. Na nějaký čas ho dokázal ovládat malý chlapec jménem Yuukimaru.


Yonbi (čtyr-ocasý démon)
Démon byl již zapečetěn. Jinchuuriki používá techniky všech elementů a je velmi pravděpodobné, že chakru čerpá z démonovi síly. Jinchuuriki má na nose a líci černé znamení, pravděpodoně je to pečeť k démonovi.


Gobi (pěti-ocasý démon)
Každý z jeho ocasů má představovat sílu jednoho elementu: Blesk, Voda, Oheň, Země a Vzduch. Říká se, že je to bůh Iluzí. Žije ve velikém, prastarém stromě na jednom ze čtyř japonských ostrovů. Ale přesná poloha je zatím pro všechny neznámá.


Raijuu (šesti-ocasý démon)
Původně byl bohem hromů, ale kvůli síle Yamata no Orochiho( 8-ocasý), se změnil na zvíře. Ninja jménem Sarutobi (3.Hokage) podle legendy efektivně zničil Raijuuho pomocí techniky Raikiri. Raijuu schytal útok bleskové podstaty a byl hodně zraněný. Potom byl zapečetěný Sarutobim pomocí Skrytého hromového vězení do Hromové Svatyně.


Kaku (sedmi-ocasý demon)
Má sedm ocasů a je nejmenší ze všech ocasích démonů. Zabíjí zničeným kusem země, který je pod jeho obětí a ta mu spadne rovnou do tlamy. Kakuovo skladiště hlíny v díře bylo nalezeno a spáleno vojáky. Kaku nebyl schopen se bez hlíny změnit a porazit odvážného vojáka Ikkya Soujina, který jej pomocí zbytku zemního oltáře zaklel do Zemní Svatyně.


Yamata no Orochi (osmi-ocasý démon)
Yamata no Orochi je hadí démon. Má karmínově červené oči, osm hlav a osm ocasů, má sílu Démonského Světa, symbol zla. Každá hlava Yamata no Orochiho představuje jeden symbol: Duše, Duch, Zlo, Ďábel, Monstróznost, Zabíjení, Zasvěcení a Smrt. Když byla jeho síla zpočátku slabá, členové Kusanagi klanu se zachovali neopatrně a použili na něho meč Kusanagi. Díky jejich neopatrnosti jim meč Yamata no Orochi vzal, absorboval jeho sílu a stal se neskutečně silným. S novou silou Yamata no Orochi vypustil šíleně množství temné energie, probudil ostatní ocasé démony a stal se arogantním. Porazil většinu ocasích démonů, ale když bojoval s Kyuubi, byl poražen. Důvod byl jednoduchý: Kyuubi má neomezené množství síly a meč Kusanagi zlomil. Když se tak stalo, ukázalo se, jaký silný Kyuubi je, a od té doby nosí titul "Král ocasích démonů".


Kyuubi (devíti-ocasý démon)
Před několika lety zaútočil démon na Konohu. Kyuubi celou vesnici zničil a mnoho lidí přišlo o život, díky 4. Hokagemu byl démon zapečetěn do Naruta ale Hokage při tom přišel o život. Má podobu lišky a je ze všech démonů nejobávanější a nejmocnější.


Shinigami
Shinigami může být vyvolán díky Shiki Fuujin Jutsu. Třetí Hokage vyvolal démona na Orochimara ale ten mu pouze znehybnil ruce, cenou vyvolání tohoto démona je vlastní život, démon duši toho, kdo ho vyvolá, pohltí.

 
 

Reklama